Partnerzy serwisu:

Sypialne wagony PKP Intercity na linii LHS [film]

Michał Szymajda 23.05.2022 12,4k

Wagony do komunikacji nocnej spółki PKP Intercity można zobaczyć na szerokotorowej linii w Polsce niezwykle rzadko. Taką okazję miłośnicy kolei mieli w połowie maja.
PKP Intercity posiada w swoim taborze wagony sypialne, które po zmianie wózków na szerokotorowe (1520 mm), mogą kursować na Ukrainę. Do marca 2020, czyli do momentu, w którym do Polski zapukał koronawirus, wykorzystywane były do obsługi nocnego pociągu z Wrocławia do Lwowa (Lwów Express). Obecnie kolejowa komunikacja nocna z Ukrainą odbywa się dzięki kursowaniu pociągu Kiev Express, wagony sypialne na tym połączeniu wystawiają jednak Koleje Ukraińskie. Ponadto od końca kwietnia istnieje alternatywna opcja dostania się do Kijowa bądź wyjazdu z ukraińskiej stolicy, o której piszemy tutaj. 

PKP Intercity przygotowuje jednak do kursowania własne wagony do komunikacji nocnej. Dlatego pojawiły się na fragmencie Linii Hutniczej Szerokotorowej w relacji Sędziszów LHS – Zarzecze LHS. Chodzi o dwa wagony Wlab10, z których jeden przeszedł modernizację.

– Na linii LHS przeprowadzane są planowe jazdy próbne wózków szerokotorowych po wykonanych przeglądach P4 – poinformowała nas Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Przypomnijmy, że linia LHS ożyła w ruchu pasażerskim po wielu latach w związku z wojną na Ukrainie. Do Chełma, Hrubieszowa i Olkusza dotarły zaraz na jej początku pociągi humanitarne ze Lwowa.

Film pochodzi z youtubowego konta KOLEJ_pl. Serdecznie polecamy produkcję tego autora.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony