Partnerzy serwisu:

Sypialne pojechały do Lourdes, wykonawca nie dostarczył zastępstwa

Jakub Madrjas 12.05.2017 1k

arrow
arrow
Sypialne pojechały do Lourdes, wykonawca nie dostarczył zastępstwa
Fot. PKP Intercity
Sypialne pojechały do Lourdes, wykonawca nie dostarczył zastępstwa
Sypialne pojechały do Lourdes, wykonawca nie dostarczył zastępstwa
Łącznie trzynaście wagonów sypialnych przebywa obecnie we francuskim Lourdes, w związku z czym PKP Intercity wycofało możliwość kupna biletów z miejscami do leżenia w czterech pociągach TLK. Jak tłumaczy przewoźnik, gdy podpisywano umowę na przewóz wagonów miało wystarczyć, ale jeden z wykonawców nie wywiązał się z umowy.
PKP Intercity poinformowało, że do połowy przyszłego tygodnia nie będzie możliwości zakupu biletów w kuszetkach lub wagonach sypialnych dla czterech pociągów TLK: Karpaty, Uznam, Pogoria i Sudety. To zaskoczyło pasażerów –szczególnie w kontekście opublikowanej przez przewoźnika w środę informacji o wyruszeniu do francuskiego Lourdes pociągu specjalnego z pielgrzymami. Składa się on z 13 wagonów sypialnych oraz jednego wagonu konferencyjnego.

PKP Intercity zapewnia, że zrobiło wszystko, żeby pielgrzymka nie odbiła się negatywnie na pasażerach pociągów krajowych. – Rozmowy z podmiotem zamawiającym pociąg do Lourdes trwały już od zeszłego roku. W grudniu wysłaliśmy ofertę organizatorowi przejazdu i musieliśmy zabezpieczyć odpowiednią liczbę wagonów sypialnych na maj. W międzyczasie mieliśmy otrzymać wagony sypialne od firmy Wagon Opole – zapewnia Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. 

Wykonawca nie dostarczył wagonów

– Niestety dostawca nie wywiązał się z umowy – 21 wagonów nie zostało dostarczonych w terminach wyznaczonych zgodnie z umową – tłumaczy przedstawicielka przewoźnika. Dlatego po analizie prognozowanej frekwencji wyłączono wagony sypialne z wymienionych składów TLK. – Było to konieczne, abyśmy mogli wywiązać się z umowy na przygotowanie składu do Lourdes w związku II Archidiecezjalną Pielgrzymką Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin – dodaje. O problemach z kuszetkami w sezonie urlopowym "Rynek Kolejowy" informował natomiast już w marcu

Jak wyjaśnia przedstawicielka przewoźnika, pociąg, który w poniedziałek wyjechał do Lourdes, w związku z II Archidiecezjalną Pielgrzymką Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin, został wynajęty na zasadach komercyjnych. Organizatorami było biuro podróży PL Travel współpracujące z Archidiecezją Katowicką. Pociągiem podróżują m.in. osoby chore, niepełnosprawne oraz starsze, które pojechały do sanktuarium w Lourdes, by pomodlić się o zdrowie. W całym pociągu do dyspozycji podróżnych jest 360 miejsc.

Przejedzie 5 tysięcy kilometrów

Specjalny pociąg odjechał 8 maja 2017 roku z dworca w Katowicach przed godziną 21:00. Na miejsce w Lourdes dojechał 10 maja około południa. W drugą stronę skład wyruszy 14 maja o 19:00, by w Polsce do stolicy Śląska dojechać 16 maja po godzinie 9:00 rano. Pociąg pokona w jedną stronę ok. 2,5 tys. kilometrów. – Wartość umowy objęta jest tajemnicą handlową. Podczas postoju we Francji skład będzie przygotowywany do trasy powrotnej (m.in. odfekalnianie, wodowanie, sprzątanie, zmiana pościeli) – informuje Zakrzewska.

PKP Intercity przypomina, że nie po raz pierwszy pomaga w uruchomieniu pociągu do francuskiego sanktuarium w Lourdes. – Dwa lata temu składem podróżowało ponad 400 osób – podaje przedstawicielka PKP Intercity.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony