Partnerzy serwisu:

Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów gotowe do pracy [aktualizacja]

Michał Szymajda 06.02.2023 4,4k

arrow
arrow
Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów gotowe do pracy [aktualizacja]
Fot. Sim Factor
Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów gotowe do pracy [aktualizacja]
Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów gotowe do pracy [aktualizacja]
Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów gotowe do pracy [aktualizacja]
W Centrum Szkolenia Maszynistów zakończono prace odbiorcze dostarczonych w grudniu 2022 roku dwóch symulatorów kabinowych. Producentem urządzeń jest Sim Factor.
Centrum Szkolenia Maszynistów przy ul. Naukowej 1 w Warszawie, wyposażone zostało w dwa najnowocześniejsze symulatory kolejowe dostępne obecnie na rynku.

– Są to uniwersalne kabiny: lokomotywy elektrycznej oraz elektrycznego zespołu trakcyjnego. Symulatory posiadają system wizualizacji w standardzie 4K oraz system dźwiękowy 5:1. Kabiny przystosowane są do rozbudowy o system ruchu na platformie 6dof – napisał producent.

– System symulacji SIM Factor oferuje najbogatsze na Polskim rynku rozwiązanie zarówno co do ilości tras (ponad 7000 km), możliwości tworzenia scenariuszy, w tym nowego systemu harmonogramu zdarzeń logicznych, czy funkcji zapisywania / odczytu dynamicznej sytuacji ruchowej – czytamy.

Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów muszą być zgodne z wymaganiami i standardami określonymi dla symulatorów oraz przygotowane na możliwość zapewnienia pełnej kompatybilności z symulatorami Centrum Egzaminowani i Monitorowania Maszynistów od 2023 roku. Obydwa symulatory wyposażone są w wirtualny system ETCS umożliwiający poruszanie się w ramach poziomu L1 i L2.

Sprostowanie

Po publikacji tekstu dostaliśmy sprostowanie od Urzędu Transportu Kolejowego. Poniżej przytaczamy je w całości.

"W związku pojawiającymi się w ostatnim czasie publikacjami, informujemy, że Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów działające w ramach Urzędu Transportu Kolejowego realizuje ustawowe zadania Prezesa UTK w zakresie przeprowadzania państwowych egzaminów dla kandydatów na maszynistów i monitorowania maszynistów. W CEMM nie są prowadzone szkolenia dla kandydatów na maszynistów. CEMM powstało w ramach projektu System Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów, które jest współfinansowane ze środków europejskich. Firma o nazwie „Centrum Szkolenia Maszynistów” to prywatny podmiot, który nie jest w jakikolwiek sposób związany z Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego".

Sprostowanie Centrum Szkolenia Maszynistów sp. z o.o

Prawdą jest, że Centrum Szkolenia Maszynistów sp. z o.o. prowadzi działalność przy ul. Naukowej 1 w Warszawie i posiada pod tym adresem centrum szkoleniowe wyposażone w symulatory pojazdów kolejowych.

Prawdą jest również, że Centrum Szkolenia Maszynistów sp. z o.o. posiada najnowocześniejsze (oddane do użytku w grudniu 2022 roku) symulatory pojazdów kolejowych produkcji SimFactor pozwalające przyszłym maszynistom na bezstresowe przygotowanie się do egzaminów państwowych przeprowadzanych przez Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów.

Nieprawdą jest jakoby Centrum Szkolenia Maszynistów sp. z o.o. łączyły jakiekolwiek powiązania organizacyjne, prawne lub faktyczne z Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów, które należy do struktury Urzędu Transportu Kolejowego i podlega Prezesowi Urzędu Transportu Kolejowego.

Jednocześnie informuję, że Centrum Szkolenia Maszynistów sp. z o.o. w ostatnim czasie nie inspirowało, nie autoryzowało, ani nie uczestniczyło w żadnej formie w tworzeniu publikacji prasowych ukazujących się w mediach na jego temat.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony