Partnerzy serwisu:

Dzień Flagi w PKP

inf. pras. 01.05.2018 30

Dzień Flagi w PKP
Okolicznościowa ozdoba dworca Warszawa CentralnaFot. Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu Niepodległa
PKP SA włącza się w tegoroczne obchody Dnia Flagi. Podróżni, którzy tego dnia odwiedzą jeden z 11 InfoDworców, otrzymają wpinki z ciekawostkami dotyczącymi polskiej flagi. Dodatkowe atrakcje zaplanowano także na dworcach Warszawa Centralna i Łódź Fabryczna.
PKP SA po raz pierwszy będzie obchodzić Dzień Flagi w tak wyjątkowy sposób. Podróżni, którzy od 1 do 3 maja odwiedzą jeden z InfoDworców, będą mogli otrzymać biało-czerwoną wpinkę z ciekawostką dotyczącą historii lub sposobów na eksponowanie polskiej flagi. Informacje na temat flagi, godła i hymnu narodowego znajdą się także na nośnikach reklamowych należących do PKP S.A. i na plakatach na wybranych dworcach kolejowych. W pierwszych dniach maja na budynkach zawisną również flagi państwowe.

Biało-czerwona flaga dominować będzie na jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych dworców kolejowych – na Warszawie Centralnej. W budynku zorganizowana zostanie wystawa fotografii. Ekspozycja prezentować będzie 21 prac nagrodzonych i wyróżnionych w trzech ostatnich edycjach konkursu „Flaga RP w obiektywie”, które honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Wystawę będzie można obejrzeć od 30 kwietnia do 20 maja na antresoli dworca.

Do obchodów Dnia Flagi nawiązywać będzie również mural, który specjalnie na to wydarzenie zostanie wykonany w budynku dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Za projekt odpowiadać będzie Katarzyna Bogucka – ilustratorka, ceniona artystka i autorka pięciu poprzednich murali, które zdobią już ściany łódzkiego dworca. Wykonaniem zajmie się natomiast Good Looking Studio, specjalizujące się m.in. w grafikach ściennych i muralach artystycznych.

Wydarzenia organizowane przez PKP SA z okazji Dnia Flagi to jeden z elementów tegorocznych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w które aktywnie włącza się kolejowa spółka. PKP SA jest oficjalnym partnerem programu Niepodległa.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony w 2004 r. w ramach nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych polskich świąt, które obchodzone jest 2 maja.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony