Partnerzy serwisu:

Świetne wyniki PKP Intercity w I kwartale

Jakub Madrjas 19.04.2016 368

Świetne wyniki PKP Intercity w I kwartale
Fot. Jacek Goździewicz
Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, PKP Intercity w I kwartale tego roku przewiozło o 30 proc. więcej pasażerów niż rok temu. W takim samym stosunku wzrosły wpływy z biletów.
O dobrych wynikach PKP Intercity w I kwartale 2016 roku poinformował nowy prezes spółki Marek Chraniuk. Według danych przewoźnika, z jego usług skorzystało w tym okresie aż o 30 proc. pasażerów więcej, niż przed rokiem. W sumie podróż pociągami PKP IC odbyło 8,2 mln pasażerów.

To o tyle istotne, że I kwartał zeszłego roku też był lepszy (o 12 proc.), niż poprzedni okres. To pokazuje stałą tendencję wzrostową. W styczniu br. z usług PKP Intercity skorzystało łącznie ponad 2,6 mln osób, co wygenerowało dynamikę wzrostu na poziomie 28 proc. Dobre wyniki utrzymały się również w lutym.

Jak poinformował prezes PKP Intercity, wpływy ze sprzedaży biletów przewoźnika w I kwartale 2015 roku również wzrosły o 30 proc., co oznacza, że średnia cena sprzedanego biletu pozostała na tym samym poziomie. – O wzroście zadecydowały głównie nowe połączenia obsługiwane Dartami i Flirtami – wyjaśnił Chraniuk.

I rzeczywiście, w porównaniu z ubiegłym rokiem praca eksploatacyjna wzrosła o 25 procent. Co bardzo istotne, praca przewozowa wzrosła w dużo większym stopniu – aż o 33 procent. Pociągi przewoźnika są zapełnione w większym stopniu, niż w I kwartale ubiegłego roku, a to oznacza poprawę efektywności przewozów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony