Partnerzy serwisu:

Świetne wyniki Alstomu za pierwsze półrocze 2018

Artur Bogdanowicz 16.11.2018 29

Świetne wyniki Alstomu za pierwsze półrocze 2018
fot. Alstom
Między 1 kwietnia a 30 sierpnia 2018 Alstom zebrał zlecenia o wartości 7,1 mld euro, dzięki czemu aktualna wartość posiadanych zamówień wzrosła do nowego, rekordowego poziomu 38,1 mld euro.
Obrót w pierwszej połowie rozliczeniowego roku 2018/2019 wyniósł 4 mld euro (+20%), zaś współczynnik book-to-sales 1,8. Zysk operacyjny przedsiębiorstwa wyniósł w tym okresie 285 mln euro (+58%), co odpowiada marży w wysokości 7,1%. Free Cash Flow to 172 mln euro (227 mln euro w analogicznym okresie rok wcześniej).

– Alstom może się pochwalić wspaniałymi wynikami i decydującym sukcesem komercyjnym w postaci nowych składów dużych prędkości dla Francji i pociągów dla metra w Kanadzie – cieszy się Henri Poupart-Lafarge, prezes zarządu Alstomu, dodając, że „rekordowa wartość zleceń zapewnia nam przyszły, wysoki obrót i umożliwia solidne wykonywanie zamówień”.

Alstom obecnie znajduje się przed fuzją z Siemens Mobility – transportowym działem wydzielonym z Siemensa. Prawdopodobnie na początku 2019 roku obie firmy będą działać już pod jednym szyldem. Tymczasem Alstom wchodzi na nowe rynki. Właśnie podpisano ważne porozumienie dotyczące modernizacji floty i dostaw nowych lokomotyw elektrycznych na Ukrainę. Więcej piszemy o tym tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony