Partnerzy serwisu:

Swietelsky wykona prace na obwodnicy Krakowa?

Jakub Madrjas 31.01.2017 657

Swietelsky wykona prace na obwodnicy Krakowa?
Fot. Jakub Kapka, SM42.pl
Firma Swietelsky złożyła najtańszą ofertę w przetargu na poprawę stanu kolejowej obwodnicy Krakowa. Prędkość pociągów wzrośnie do 100 km/h.
Inwestycja pn. „Prace na linii kolejowej nr 95 na odcinku Kraków Mydlniki – Podłęże wraz z łącznicami” prowadzona będzie w formule „projektuj i buduj”. Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień i pozwoleń urzędowych, a także robót budowlanych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W ubiegłym tygodniu otwarto oferty w przetargu. Szacunkowa wartość zamówienia wynosiła 49,2 mln złotych brutto. Do PKP PLK wpłynęło siedem zgłoszeń. Wszystkie były identyczne w zakresie kryteriów pozacenowych: zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (90%) oraz okresu gwarancji (72 miesiące). O wyborze zadecyduje więc cena.

Najniższą cenowo ofertę przedstawiło konsorcjum polskiego i austriackiego oddziału firmy Swietelsky – 38 633 988,70 złotych brutto. Była niższa o 3 mln złotych od oferty PNiUIK i o pięć milionów od ofert ZUE i Torpolu. Wyższe oferty złożyły: Transkol, TrackTec Construction oraz Grupa Fewaterm.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony