Partnerzy serwisu:

Świeradów-Zdrój ogłasza przetarg na odbudowę kolei do kurortu

Michał Szymajda 02.06.2022 5k

Świeradów-Zdrój ogłasza przetarg na odbudowę kolei do kurortu
Fot. Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju
1 czerwca samorząd Świeradowa-Zdroju ogłosił przetarg na odbudowę torowiska w Świeradowie-Zdroju. Wcześniej przetarg na odbudowę fragmentu linii do Świeradowa ogłosiła DSDiK.
O przetargu poinformował burmistrz Świeradowa-Zdroju Roland Marciniak. Inwestycja będzie miała miejsce w ramach zadania: „Rewitalizacja linii kolejowych nr 317 i 336 na odcinku Gryfow Śląski –
Mirsk – Świeradów-Zdrój”.

– Inwestorem jest miasto Świeradów-Zdrój. Chcemy wybudować na działce dworcowej w kierunku Krobicy ok. 1 km torowiska oraz nowy peron 8 5mb. z wykorzystaniem obecnego zadaszenia. Nasza stacja kolejowa będzie przygotowana, by przyjmować pociągi z wagonem rowerowym – powiedział burmistrz. Mowa oczywiście o wagonach towarowych, które KD właśnie przebudowują na pojazdy do przewozu 38 rowerów. 

Wartość zadania to około 5mln zł, z czego 4,2 mln gmina otrzyma z programu Polski Ład. Dokładną kwotę poznamy w momencie złożenia ofert. Można to robić do 21 czerwca.

Przypomnijmy, że trwa już, prowadzona przez DSDIK, odbudowa odcinka Gryfów Śląski – Mirsk. Czekamy jeszcze na przetarg na odbudowę odcinka od Mirska do Świeradowa. To około 6-kilometrowy odcinek toru. Istnieje szansa, że pociągi Kolei Dolnośląskich dotrą do Świeradowa w 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony