Partnerzy serwisu:

Sulima: Jesteśmy zadowoleni z Gam

Jakub Madrjas 11.05.2016 243

Sulima: Jesteśmy zadowoleni z Gam
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Czesław Sulima, członek zarządu Kolei Mazowieckich, potwierdza niezawodność lokomotyw Gama od Pesy. Elektrowozy KM radzą sobie dużo lepiej, niż spalinowe jednostki dostarczone wcześniej do PKP Intercity.
Lokomotywy SU160 Gama Pesy na początku tego roku osiągnęły bardzo niskie wskaźniki dostępności. Jak się okazało, ta sama platforma lokomotyw w wersji elektrycznej bardzo dobrze spisuje się w Kolejach Mazowieckich.

Według danych, do których dotarł "Rynek Kolejowy" obie lokomotywy Pesy osiągnęły w pierwszych trzech miesiącach tego roku stuprocentową niezawodność. Z całego kontraktu dla KM, obejmującego też dwa piętrowe wagony sterownicze i dwadzieścia środkowych, tylko te ostatnie ulegały awariom, do tego tylko w lutym. Ale nawet w tamtym miesiącu sumaryczny współczynnik niezawodności przekroczył 99 procent. Na wysokim poziomie 99 procent utrzymuje się też drugi wskaźnik – gotowości – całego taboru dostarczonego w ramach tego kontraktu. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

W uzyskane od producenta wskaźniki nie do końca wierzy część naszych Czytelników. Dlatego poprosiliśmy o ich ponowne potwierdzenie Koleje Mazowieckie. Spółka potwierdziła bezawaryjność Gam w pierwszym kwartale tego roku. - Jesteśmy zadowoleni z pojazdów, które wyprodukowała dla nas Pesa. To był istotny kontrakt, dzięki któremu udaje się zaspokajać potrzeby tysięcy podróżnych na co dzień korzystających z przejazdów pociągami przyspieszonymi - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

- Dla przewoźnika takiego jak Koleje Mazowieckie, uruchamiającego codziennie około 800 pociągów, niezawodność pojazdów jest sprawą ogromnej wagi. Lokomotywy GAMA, jak dotąd, sprawdzają się świetnie, a my dzięki ich bezawaryjności możemy sprawnie realizować rozkład jazdy pociągów – dodał Czesław Sulima.

Rzecznik Pesy Michał Żurowski dodaje, że z Kolejami Mazowieckimi Pesie bardzo dobrze się współpracuje. - Niezawodność Gam w barwach Kolei Mazowieckich jest również efektem znakomitej od lat, partnerskiej współpracy Pesy z tym przewoźnikiem; także fachowości jego służb, zwłaszcza obsługi pojazdów, a być może i także coraz lepszej infrastruktury w tym właśnie regionie, gdzie eksploatowane są Gamy KM - mówi Michał Żurowski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony