Partnerzy serwisu:

Sukces weekendowego połączenia Kielce – Sandomierz

Michał Szymajda 06.07.2016 630

Sukces weekendowego połączenia Kielce – Sandomierz
Pociągi na trasie Kielce - Sandomierz kursują w letnie weekendyFot. UMWŚ (zdjęcie ilustracyjne)
Uruchomione przez Przewozy Regionalne na zlecenie marszałka województwa świętokrzyskiego weekendowe połączenie Kielc i Sandomierza okazuje się sporym sukcesem. Z 4 par pociągów uruchomionych podczas dwóch letnich weekendów skorzystało łącznie 1158 osób i przewieziono 18 rowerów.
Oznacza to, że z każdego kursu pociągu na 142 kilometrowej trasie skorzystało średnio 145 pasażerów. Duże zainteresowanie pociągiem było 3 lipca. Wtedy do Sandomierza i z powrotem pojechała zorganizowana 150-osobowa grupa ze Starachowic.

– Pasażerowie z rowerami jechali tylko w jedną stronę. Na drogę powrotną wybierali jednoślad, którym wracali przygotowanym najdłuższym szlakiem rowerowym – Green Velo, łączącym pięć województw. W województwie świętokrzyskim szlak zaczyna się w Sandomierzu i biegnie przez: Klimontów – Ujazd – Raków – Kielce – Oblęgorek – Sielpię Wielką – Końskie – informuje urząd marszałkowski. Czytaj też: Pociągiem PKP IC na szlak Green Velo oraz Przewozy Regionalne a szlak Green Velo.

Bilet z atrakcjami

O uruchomieniu pociągów do Sandomierza pisaliśmy tutaj. Pociąg kursuje w soboty i niedziele, z Kielc wyjeżdża o godz. 7:10, a do Sandomierza dociera o godz. 9:41. Kurs powrotny wyjeżdża z Sandomierza o godz. 16:55, a do Kielc dociera o godz. 19:00. Pociąg po drodze zatrzymuje się na stacjach: Zagnańsk, Łączna, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Wąchock, Starachowice, Starachowice Wschodnie, Brody Iłżeckie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Jakubowice i Dwikozy. Połączenie obsługuje nowoczesny elektryczny zespół trakcyjny Impuls.

Z myślą o turystach Przewozy Regionalne rozszerzyły zasięg popularnej oferty „Bilet Świętokrzyski", dlatego bilet normalny na tej trasie kosztuje 15 zł. Dzięki współpracy z miastem Sandomierz, podróżni mogą za symboliczną złotówkę zwiedzić Bramę Opatowską. Wystarczy, że mają przy sobie bilet kolejowy.

 

Ruszają inne weekendowe połączenia


7 lipca w województwie łódzkim ruszy bardzo interesujące weekendowe połączenie Łodzi ze Spałą (więcej czytaj tutaj). 2 lipca ruszyły także sobotnie i niedzielne pociągi Rzeszów – Łupków, gdzie pociągi pasażerskie nie pojawiały się od niemal 10 lat. Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony