Partnerzy serwisu:

Sukces połączeń do Łupkowa

Jakub Madrjas 14.07.2016 178

Sukces połączeń do Łupkowa
PLKristof/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0
Reaktywowane połączenia do Łupkowa są oblegane przez turystów. Województwo zdecydowało o puszczeniu na trasę bardziej pojemnego składu.
W sobotę 30 kwietnia odbył się inauguracyjny przejazd pociągu regio na trasie Rzeszów – Jasło – Zagórz – Łupków. Relację z przejazdu można znaleźć tutaj. W tym miejscu informowaliśmy o powrocie połączenia.

Jak poinformowała PAP Aleksandra Gorzelak–Nieduży z biura prasowego urzędu marszałkowskiego, w Rzeszowie zarząd województwa, po zapoznaniu się z wynikami frekwencji dot. kursującego od początku wakacji pociągu na tej linii, zdecydował o skierowaniu na tę trasę bardziej pojemnego dwuczłonowego autobusu szynowego.

Gorzelak–Nieduży zaznaczyła, że dzięki prowadzonej przez społeczników, a wspieranej przez samorząd województwa kampanii "KochamKolej" – promującej to połączenie, dotychczasowy autobus szynowy okazał się za mało pojemny. – Od najbliższej soboty na trasę z Rzeszowa do Łupkowa i z powrotem wyjedzie autobus szynowy, który może pomieścić około 260 osób, w tym 130 miejsc siedzących. Ma on także sporo miejsca na rowery – podkreśliła.

W pociągach tych zostanie umieszczony kodu dostępu QR, który umożliwia za pomocą smartfona wejście na stronę internetową społecznej kampanii "KochamKolej", gdzie są dostępne informacje na temat imprez powiązanych z transportem kolejowym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony