Partnerzy serwisu:

Sukces pociągów Flixtrain w Niemczech

Artur Bogdanowicz 05.09.2018 4,1k

Sukces pociągów Flixtrain w Niemczech
Flixtrain w HamburguFot. Olaf Kosinsky, CC BY-SA 3.0
Z przejazdów pociągami Flixtrain skorzysta w 2018 roku prawdopodobnie 50% więcej pasażerów, niż pierwotnie zakładano. Tak przynajmniej uważa prezes spółki Flixmobility.
W rozmowie z agencja Reuters prezes spółki FlixMobility André Schwämmlein powiedział, że według najnowszych prognoz z kolejowych połączeń oferowanych przez przewoźnika skorzysta w tym roku prawdopodobnie aż 750 tys. osób. Pierwotnie zakładano, że pociągami Flixtrain pojedzie 500 tys. pasażerów.

W 2019 roku pojawią się nowe połączenia i zwiększy się liczba składów na już obsługiwanych kierunkach, ale mimo to Flixtrain wciąż skarży się na narzucane przez Deutsche Bahn ograniczenia. Schwämmlein po raz kolejny zarzucił narodowemu przewoźnikowi nierówną konkurencję i zapowiedział skargę do Federalnej Agencji ds. Sieci. DB odrzuca te oskarżenia.

Po nieudanych próbach obsługi przewozów dalekobieżnych przez kilka prywatnych firm, Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) przez ostatnie lata były monopolistą na tym rynku. Według szacunków pociągi IC/EC i ICE przewiozą w tym roku aż 150 mln osób. Potentat na rynku przewozów autobusowych Flixbus uruchamia obecnie pociągi między Sztutgartem a Berlinem oraz między Hamburgiem i Kolonią. W przyszłości chce połączyć pociągami także Monachium z Berlinem i Berlin z Kolonią. Bilety na pociągi sprzedawane są przez ten sam portal, przez który sprzedawane są bilety autobusowe operatora, zaś informacja o kursach pojawia się też na stronie Deutsche Bahn.

Flixbus szacuje, że na rynku jest jeszcze miejsce dla kolejnych firm, jednak zyski są możliwe dopiero po kilku latach pracy przewozowej, o ile jednak zmienią się warunki dostępu do infrastruktury, które obecnie traktują preferencyjnie DB.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony