Partnerzy serwisu:

Sukces nowych weekendowych połączeń na Dolnym Śląsku. KD i Polregio zadowolone

Michał Szymajda 30.04.2018 3,6k

Sukces nowych weekendowych połączeń na Dolnym Śląsku. KD i Polregio zadowolone
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie są bardzo zadowolone z otwarcia nowego weekendowego połączenia z Wrocławia i Wałbrzycha do Adrszpachu. – Przez majowy weekend do Czech na pewno będą jeździć dwa połączone ze sobą pojazdy, tak duże jest zainteresowanie – powiedział Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.
O otwarciu połączeń do Mezimesti i Adrszpachu, a także do Trutnova pisaliśmy tutaj. Oba połączenia wystartowały w sobotę a ich wielkim sprzymierzeńcem była fantastyczna, letnia pogoda.

– Spodziewaliśmy się wysokiej frekwencji na połączeniach z Wrocławia, dlatego zdecydowaliśmy o połączeniu dwóch spalinowych SA134. Pierwszym pociągiem, który o 5:46 wyjechał z Wrocławia, pojechała masa podróżnych. Przez granicę do Czech dojechało ich ponad 220. Po kilkadziesiąt osób jechało natomiast w pociągach z Wałbrzycha do Mezimesti – powiedział Piotr Rachwalski.

Do Trutnova nieco luźniej. Będzie remont linii

W drugim uruchomiony połączeniu z Trutnova do Sędzisławia podróżnych było mniej. Swój wpływ na to ma konieczność przesiadki na autobusową komunikację zastępczą w Kamiennej Górze, skąd pasażerowie dowożeni się do Sędzisławia (ta stacja znajduje się na linii kolejowej Wałbrzych – Jelenia Góra). Z połączeń tych korzystało 28 i 29 kwietnia od kilkunastu do kilkudziesięciu pasażerów.

– Czekamy aż PKP PLK wpuści pociągi naszego czeskiego partnera na specjalnie przygotowany dla czeskich motoraków peron w Sędzisławiu. To z pewnością zachęci większe grono pasażerów do korzystania z pociągów – powiedział Rachwalski, który nie ukrywa żalu do zarządcy infrastruktury.

Tymczasem PKP PLK właśnie rozstrzygnęły przetarg (w trybie negocjacji bez ogłoszenia) na modernizację mostu kolejowego na linii 298 Kamienna Góra – Sędzisław wraz z robotami towarzyszącymi oraz naprawę toru nr 1 w różnych lokalizacjach linii pomiędzy 7,2 a 23,1 kilometrem. Oba zlecenia wykona Dolkom Wrocław.

Nieźle także między Nysą a Kłodzkiem

Niezłą frekwencją cieszą również reaktywowane połączenia weekendowe na linii 137, pomiędzy Nysą a Kłodzkiem, gdzie operatorem są Przewozy Regionalne. Z pierwszego, sobotniego połączenia skorzystało, wg rzecznika prasowego Polregio Dominika Lebdy, blisko 100 osób. W następnym dniu pasażerów było nieco mniej, ale to i tak bardzo dobry rezultat, jak na start połączeń. Więcej o reaktywacji piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony