Partnerzy serwisu:

Sucha para wśród nowości w KŚ

Jakub Madrjas 26.04.2020 41

arrow
arrow
Sucha para wśród nowości w KŚ
Fot. KŚ
Sucha para wśród nowości w KŚ
Sucha para wśród nowości w KŚ
Sucha para wśród nowości w KŚ
Urządzenie do czyszczenia suchą parą to: temperatura przekraczająca 170 stopni, wysoka wydajność i duża moc. Jest kolejnym rozwiązaniem używanym do czyszczenia pociągów, które w czasach koronawirusa zwiększa bezpieczeństwo podróżnych. Sucha para wspomaga dotychczasowe działania dezynfekcyjne z wykorzystaniem pary nasyconej, co umożliwia zwiększenie częstotliwości tych zabiegów - podały Koleje Śląskie.
Przewoźnik podkreśla, że najnowszej generacji parowe urządzenie czyszczące działa niezwykle szybko, dzięki zastosowaniu bardzo wysokich temperatur. Jego podstawową zaletą – w odróżnieniu od urządzeń wytwarzających zwykłą parę – jest fakt, że po wypraniu tapicerki foteli, materiał nie pozostaje mokry. Dzięki zaawansowanej technologii, para przenika nawet do najgłębszych włókien materiału, a pociąg po takim zabiegu może niemal od razu wyruszyć w trasę, co zdecydowanie przyspiesza cały proces utrzymywania składów.

Kilkanaście końcówek pozwala na czyszczenie nie tylko tapicerki, ale też innych powierzchni, takich jak podłogi, szyby czy trudno dostępne miejsca w toaletach. Sucha para jest wytwarzana pod ciśnieniem aż 9 bar, a urządzenie może również zbierać nieczystości, ponieważ ma wbudowany odkurzacz.

Urządzenie pomyślnie przeszło testy i obecnie jest już wykorzystywane na co dzień. Przyczynia się ono wraz z innymi rozwiązaniami do zapewnienia naszym pasażerom najwyższego światowego standardu a co za tym idzie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sanitarnego - podają KŚ.

- Zakup urządzenia na suchą parę to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez nas w związku z walką z koronawirusem. Zdecydowaliśmy się też np. wykorzystać specjalną powłokę z dwutlenkiem tytanu. Od samego początku wprowadzamy zmiany, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów na najwyższym możliwym poziomie. Zastosowaliśmy też między innymi automatyczne otwieranie drzwi, wprowadzaliśmy specjalne procedury dla pracowników i zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji pojazdów - wylicza przewoźnik.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony