Partnerzy serwisu:

Sucha Beskidzka Rynek czy Zamek? System jeszcze nie wie

Jakub Madrjas 09.06.2017 4,9k

Sucha Beskidzka Rynek czy Zamek? System jeszcze nie wie
Fot. PKP PLK
PKP PLK zaprezentowały dziś nową łącznicę w Suchej Beskidzkiej. Niestety, na dwa dni przed wejściem w życie rozkładu jazdy w internetowych rozkładach funkcjonują dwie nazwy dla wybudowanego na niej przystanku.
PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowały dziś łącznicę w Suchej Beskidzkiej. Inwestycja warta 36 mln zł złotych skróci podróż pociągiem z Krakowa do Zakopanego. Więcej na jej temat pisaliśmy tutaj.

Nowy most i przystanek

Na nowym odcinku linii kolejowej wybudowano 90-metrowy most na rzece Stryszawce. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa ruchu kolejowego, samochodowego i pieszego zmodernizowano 4 przejazdy kolejowo-drogowe (ul. Zamkowa, Piłsudskiego, Beniowskiego).

W ramach inwestycji w pobliżu placu targowego wybudowano nowy przystanek Sucha Beskidzka Zamek. Przy 200-metrowym peronie będą się zatrzymywały pociągi relacji Kraków – Zakopane. Przystanek wyposażony jest w nowe wiaty, system oznakowania, oświetlenie i tablice informacyjne. Jest też winda z parkingu na peron.

Pochodź 10 minut po peronie, a znajdziesz się na innym

W lutym lokalne media donosiły, że na nowym przystanku są tablice… z dwoma nazwami – Sucha Beskidzka Rynek i Sucha Beskidzka Zamek. Jak donosi portal „Powiat Suski 24”, PKP Polskie Linie Kolejowe zmieniły nazwę na wniosek burmistrza i radnych. – Uważam, że słusznie, ponieważ rynek jest niemal w każdej miejscowości, a suski zamek jest tylko jeden i warto zwracać na to uwagę podróżnym – powiedział burmistrz Stanisław Lichosyt.

Lokalny portal podkreślał, że zadanie zmiany nazwy nie było łatwe, ponieważ we wszystkich systemach i dokumentach inwestycyjnych funkcjonowała już nazwa „Rynek”. I rzeczywiście, pomimo upływu czterech miesięcy, zmiana nazwy wciąż nie do końca się udała. Na Portalu Pasażera, gdzie PLK oficjalnie publikuje rozkłady jazdy, wyświetlane są plakaty dla starej nazwy Sucha Beskidzka Rynek.

Jeszcze gorzej jest w obsługiwanej przez PKP Informatyka wyszukiwarce rozklad.pkp.pl. Funkcjonuje tam przystanek pod obiema nazwami. Część pociągów według systemu zatrzymuje się przy Rynku, a część przy Zamku. Dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której system każe pasażerom przejść 10 minut na piechotę z jednego przystanku na drugi.

 

Trwają poprawki

Jak tłumaczy „Rynkowi Kolejowemu” Przemysław Skociński z PKP Informatyka, nie chodzi o spacer po peronie. – Przystanek Sucha Beskidzka Rynek pozostał w systemie, ponieważ stąd będą odjeżdżać autobusy w przypadku wprowadzenia komunikacji zastępczej. To przystanek autobusowy, znajdujący się w pewnej odległości od nowego przystanku kolejowego i pasażerowie muszą wiedzieć, ile czasu może zająć przejście – tłumaczy.

Dlaczego jednak duża część połączeń kolejowych jest z nim powiązana w systemie? – Taką wersję rozkładu przysłali nam przewoźnicy. Będziemy teraz ręcznie poprawiać wszystkie błędy. Myślę, że problem zostanie rozwiązany jeszcze dziś – przewiduje przedstawiciel PKP Informatyki.

 

A co z plakatowym rozkładem jazdy? Karol Jakubowski z PKP PLK zapewnia, że Portal Pasażera również zostanie zaktualizowany. – Od niedzieli, kiedy wejdzie w życie korekta rozkładu, w wyszukiwarce i w zakładce z plakatami będzie funkcjonowała jedna właściwa nazwa Sucha Beskidzka Zamek – zapewnia. Jak dodaje, na stacjach i przystankach wiszą plakaty z właściwą nazwą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony