Partnerzy serwisu:

Strategicznie ważny most kolejowy zniszczony w Rosji

Michał Szymajda 12.04.2022 42,1k

Strategicznie ważny most kolejowy zniszczony w Rosji
Fot. twitter/@wolski_jaros
W pobliżu stacji Szebiekino, w obwodzie biełgorodzkim w Rosji, doszło do dywersji. Nieznani sprawcy doprowadzili do zniszczenia mostu na ważnej linii kolejowej. Nie ma wątpliwości, że chodzi o akt dywersji wymierzony w rosyjską armię.
Informacje dotyczącą aktu dywersji podał Jarosław Wolski, dziennikarz Nowej Techniki Wojskowej. Na zdjęciach pokazanych przez Wolskiego widać zniszczony most kolejowy nad rzeką. Na moście znajduje się jednotorowa, niezelektryfikowana linia kolejowa.Według naszych informacji wysadzenie mostu może mieć bardzo duży wpływ na sytuację strategiczną na froncie. Linia łączy bowiem duże rosyjskie miasto garnizonowe Biełgorod (które od początku stanowi ważne zaplecze dla rosyjskich wojsk wchodzących na Ukrainę) z ukraińskim węzłem kolejowym Kupiańsk, który jest kolejową bramą do Donbasu. To właśnie tutaj grupowane są rosyjskie wojska, które prowadzą na tym kierunku ofensywę.

Informacje o wysadzeniu mostu podali także rosyjscy pracownicy mediów. Podkreślają oni, że w wyniku uszkodzenia mostu nikt nie zginął, ani nie został ranny. W całym obwodzie biełgorodzkim, zlokalizowanym przy granicy z Ukrainą, do 25 kwietnia wprowadzono status zagrożenia terrorystycznego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony