Partnerzy serwisu:

Strata mniejsza, ale PKP Cargo wciąż na minusie

Jakub Madrjas 14.11.2022 3k

Strata mniejsza, ale PKP Cargo wciąż na minusie
fot. pkp cargo
PKP Cargo ogłosiło szacunkowe wybrane dane finansowe i operacyjne za trzy kwartały 2022 roku. Mimo hossy na rynku przewozów towarowych przewoźnik wciąż odnotowuje straty, ale mniejsze niż poprzednio.
Zarząd PKP Cargo opublikował szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za 9 miesięcy 2022 roku. Nie są one ostateczne – te przewoźnik opublikuje wraz z raportem skonsolidowanym do 24 listopada.

Jak podaje PKP Cargo, przychody z tytułu umów z klientami: 3 814,6 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 670 mln zł w porównaniu do tego samego okresu 2021 roku. Co istotne, EBITDA sięgnęła kwoty 648,5 mln zł – to o ponad 256 mln więcej niż przed rokiem. EBIT w ciągu trzech kwartałów tego roku wyniósł 98,3 mln zł, podczas gdy w tym samym okresie 2021 roku Grupa PKP Cargo odnotowała ujemny wynik: -138,4 mln zł.

Spółka wciąż ma za to ujemny wynik netto – strata wyniosła ok. 4,7 mln zł; przewoźnik podkreśla, że w porównaniu do 2021 roku strata okazała się dużo niższa – wówczas sięgnęła po trzech kwartałach prawie 150 mln zł. Symptomy poprawy wyniku było widać już po poprzednim kwartale. – Wierzymy, że na koniec roku uda nam się wyjść na zero lub na plus. Za kwartał lub dwa przewidujemy istotną poprawę – deklarował członek zarządu Maciej Jankiewicz

Pociągi PKP Cargo przewiozły od początku roku 75,7 mln ton ładunków, czyli nieco więcej niż przed rokiem (75 mln ton). To wynik zbliżony do średniej rynkowej. Warto przypomnieć, że PKP Cargo ma za zadanie przewieźć ogromne ilości węgla z polskich portów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony