Partnerzy serwisu:

Strajk w Polregio zapowiedziany na 16 maja

Michał Szymajda 21.04.2022 8,2k

Strajk w Polregio zapowiedziany na 16 maja
Fot. UMWP
Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy zawiązany w strukturach Polregio poinformował „Rynek Kolejowy”, że zamierza rozpocząć strajk w dniu 16 maja. Pociągi mają stanąć w całej Polsce.
W piśmie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego skierowanym do zarządu spółki i mediów, pod którym podpisało się większość przedstawicieli organizacji związkowych działających w Polregio, czytamy, że zapowiedziany na 16 maja strajk ma związek z „brakiem woli zarządu zawarcia porozumienia w sprawie podwyżek płac”. Strajk obejmie wszystkie zakłady spółki, z wyjątkiem warszawskiej centrali.

– Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy stwierdza, że prowadzone zgodnie z zaleceniami działania w poszczególnych zakładach spółki do tej pory nie skłoniły właściciela i zarządu do podjęcia decyzji przybliżających do zawarcia porozumienia wdrażającego podwyżki wynagrodzeń – czytamy. MKPS poinformował też o przyjęciu regulaminu strajku generalnego.

– MKPS utrzymuje w mocy uchwałę w sprawie bezwzględnego przestrzegania przez pracowników harmonogramów pracy i niewyrażanie zgody na ich zmianę, a także odmowę pracy w nadgodzinach przez pracowników, których wykonywanie pracy wymaga szczególnej sprawności psychofizycznej – dodają związkowcy.

Od kilku dni bardzo wiele pociągów Polregio w całej Polsce jest zawieszonych, w tym na popularnych trasach. 20 kwietnia nie wyjechało ich ponad 100. O oczekiwaniach pracowników Polregio związanych z poprawą warunków pracy i wynagrodzenia piszemy tutaj.

Poprosiliśmy zarząd Polregio o komentarz do zapowiedzianego strajku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony