Partnerzy serwisu:

Strajk w PKP Cargo odwołany

Jakub Madrjas 15.03.2016 271

Strajk w PKP Cargo odwołany
Fot. Jakub Michaluk, SM42.pl
We wtorek 15 marca Zarząd PKP Cargo porozumiał się ze stroną związkową w sprawie odwołania akcji protestacyjnej. Związki zawodowe działające przy PKP CARGO zobowiązały się do rozwiązania Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego oraz komitetów na poziomie zakładów spółki. Oznacza to odwołanie zawieszonego do tej pory strajku.
Zarząd PKP Cargo i strona związkowa zgodzili się zawrzeć w terminie do 30 czerwca 2016 roku porozumienie w zakresie wprowadzania zmian warunków wynagradzania w formie protokołów dodatkowych do Zakładowego Układu Zbiorowego dla Pracowników.

- Cieszę się, że z sukcesem zakończyliśmy rozmowy ze stroną związkową. Pracownicy są największą wartością PKP Cargo, i tylko w duchu współpracy oraz wzajemnego poszanowania możemy budować wartość spółki w długim terminie – mówi Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.

W PKP Cargo od jesieni trwał spór związków zawodowych z zarządem. Na 18 grudnia zapowiedziano strajk dotyczący postulatów płacowych i innych krytykowanych przez związkowców zmian w spółce. Po dymisji prezesa Adama Purwina, do której doszło 14 grudnia, nowy zarząd wynegocjował ze związkami zawieszenie strajku do 31 marca. Dopiero teraz strajk został odwołany.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony