Partnerzy serwisu:

Strajk na kolei w Anglii. Największy od 30 lat

Michał Szymajda 22.06.2022 1,3k

Strajk na kolei w Anglii. Największy od 30 lat
Fot. GWR Facebook
W Anglii trwa największy od 30 lat strajk pracowników zarządcy infrastruktury – firmy Network Rail. Rozmowy ostatniej szansy ze związkami zawodowymi nie przyniosły rezultatów.
24-godzinny strajk pracowników spółki Network Rail, odpowiedzialnej za zarządzenie i utrzymanie sieci kolejowej, rozpoczął się we wtorek. Dołączyli do niego pracownicy 13 przewoźników. Jeśli kolejne rozmowy zarządu firmy ze związkami nie powiodą się, będzie on kontynuowany w czwartek i sobotę. W strajku bierze udział 40 tysięcy pracowników – głównie członków związku zawodowego RMT.

Jak duża jest skala problemów na torach? Guardian poinformował, że na tory wyjechało 4500 z około 20 tysięcy pociągów, które codziennie poruszają się po angielskiej sieci. Połowa wszystkich linii w Anglii została wyłączona z utrzymania i obsługi. Pociągi w Szkocji i Walii także w dużej części się zatrzymały, ponieważ muszą korzystać z usług Network Rail.

Minister Transportu Grant Shapps zapowiedział, że posiadacze biletów okresowych będą kwalifikować się do „pełnego odszkodowania” za niewykorzystane w związku ze strajkiem przejazdy, zwłaszcza, że nie wszyscy przewoźnicy organizują w związku ze strajkiem komunikację zastępcza.

Jakie są żądania związkowców Network Rail? W związku z galopującą inflacją domagają się oni podwyżki płac o 7%, natomiast pracodawca zgodził się na podwyżkę 2%. To nie zyskało ich akceptacji. Pracownicy Network Rail boją się ponadto restrukturyzacji, która ma doprowadzić do redukcji etatów w firmie. Kolej na Wyspach wciąż nie odzyskała klientów, których straciła w czasie pandemii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony