Partnerzy serwisu:

Steffen Bobsien prezesem DB Cargo Polska

inf. pras. 20.03.2019 14

arrow
arrow
Steffen Bobsien prezesem DB Cargo Polska
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Steffen Bobsien prezesem DB Cargo Polska
Steffen Bobsien prezesem DB Cargo Polska
Rada Nadzorcza DB Cargo Polska powołała Steffena Bobsiena na stanowisko prezesa spółki. Obejmie je 1 kwietnia.
Jak informuje DB Cargo, Steffen Bobsien (48 lat) od 2011 roku pełnił stanowisko wiceprezesa obszaru Tabor i Technologia w DB Cargo AG. W ramach swojej funkcji odpowiadał za całościowy system zarządzania technologią i taborem europejskim. Stworzył również innowacyjne laboratorium „amspireLab”, przecierając w ten sposób szlak dla digitalizacji w europejskiej branży kolejowych przewozów towarowych. Stosując nowoczesne podejście do zarządzania taborem, wyznaczył nowe standardy i wprowadził funkcję ECM oraz techniczne udoskonalenia floty. Dzięki konsekwentnemu rozszerzaniu posiadanej przez spółkę floty lokomotyw interoperacyjnych, zbudował fundamenty pod przewozy w korytarzach europejskich.

Steffen Bobsien ukończył inżynierię mechaniczną. Zajmował kierownicze stanowiska w branży kolejowej, m.in. w Bombardier Transportation oraz Siemens AG, w obszarach zajmujących się inżynierią, zarządzaniem produktem i projektami, produkcją oraz rozwojem biznesu. Steffen Bobsien zastąpi Marka Staszka, który 1 lutego br. przejął zarządzanie produkcją jako członek zarządu całego DB Cargo AG we Frankfurcie n. Menem w Niemczech. Marek Staszek, podczas swojej pracy w Polsce szczególnie koncentrował uwagę na efektywności i wynikach, co ostatecznie wpłynęło na znaczną poprawę pozycji spółki na polskim rynku – podkreśla przewoźnik.

– W 2018 roku przychody DB Cargo Polska były bardzo dobre, ponad założenia budżetowe. Dzięki wykorzystaniu projektu CorEx poprawiła się punktualność przyjazdów na granicę polsko–niemiecką – wzrost o ponad 12% rok do roku, co uatrakcyjniło przewozy na odcinku przez Europę Wschodnią aż do Chin. Kontynuując zadanie Marka Staszka, Steffen Bobsien będzie umacniał pozycję firmy zgodnie z przyjętą strategią Grupy: „Z patchworku do sieci” – powiedział dr Roland Bosch, prezes DB Cargo AG, Przewodniczący Rady Nadzorczej DB Cargo Polska.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony