Partnerzy serwisu:

Stawki PMT Linie Kolejowe zatwierdzone

lk, Rynek Kolejowy 26.08.2016 629

Stawki PMT Linie Kolejowe zatwierdzone
fot. PaPaKo CC BY-SA 3.0
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zatwierdził stawki jednostkowe opłaty podstawowej za korzystanie z infrastruktury kolejowej spółki PMT Linie Kolejowe. To kolejny prywatny zarządca z zatwierdzonymi stawkami dla rozkładu jazdy pociągów 2016/2017.
Jak poinformowano w komunikacie, Prezes UTK wydał decyzję zgodną z wnioskiem zarządcy, ponieważ przedłożona kalkulacja stawek była zgodna z zasadami wynikającymi z przepisów prawa polskiego oraz unijnego z zakresu kolejnictwa.

UTK informuje, że stawki jednostkowe opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej dla rozkładu jazdy pociągów 2016/2017 uległy niewielkiemu obniżeniu w stosunku do rozkładu jazdy pociągów 2015/2016. Natomiast stawki jednostkowe opłaty podstawowej za dostęp do urządzeń dla rozkładu jady pociągów 2016/2017 utrzymały się na podobnym poziomie w stosunku do rozkładu jazdy pociągów 2015/2016, uwzględniając planowane wskaźniki inflacji.

Spółka PMT Linie Kolejowe została wydzielona z Pol-Miedź Trans. PMT LK posiada dwie linie kolejowe normalnotorowe łączące Lubin z Kopalnią Lubin i Pawłowice Małe z Huta Miedzi Legnica, ponad to spółka zarządza liniami przejętymi przez samorządy. 

23 sierpnia zatwierdzono stawki Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, o czym informowaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony