Partnerzy serwisu:

Stawki PLK bez zmian na kolejny rozkład jazdy

inf. pras. oprac. jm 01.07.2019 993

Stawki PLK bez zmian na kolejny rozkład jazdy
fot. Seweryn Błasiak
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzje zatwierdzające cenniki dostępu do infrastruktury dla PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Euroterminalu Sławków oraz Betransu. Czterech zarządców, w tym PKP Polskie Linie Kolejowe, poinformowało o stosowaniu na rozkład 2019/2020 stawek z poprzedniego rozkładu.
Prezes UTK zatwierdza cennik dostępu do infrastruktury w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej lub manewrowej. Prezes UTK zatwierdził nowe cenniki na rozkład jazdy pociągów 2019/2020 trzem zarządcom: PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. (opłata podstawowa), „Euroterminal Sławków” sp. z o.o. (opłata podstawowa i manewrowa), oraz Betrans sp. z o.o. (opłata manewrowa). Jawne wersje decyzji zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Czterech zarządców infrastruktury kolejowej poinformowało Prezesa UTK, że w trakcie obowiązywania kolejnego rozkładu jazdy pociągów 2019/2020 będą stosować stawki jednostkowe opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej obowiązujące w obecnym rozkładzie. Z możliwości tej skorzystali PKP Polskie Linie Kolejowe, Cargotor, Pomorska Kolej Metropolitarna S.A. i CTL Maczki – Bór.

Przypomnijmy, że obecnie obowiązujące stawki to efekt kompromisu: PKP PLK zmieniły pierwotnie zgłoszony projekt. Stało się to po interwencji Prezesa UTK i organizacji branżowych. - Gospodarka rośnie, rynek transportowy rośnie, przewozy pasażerskie rosną, a ładunków na kolei nie przybywa. Dopisywanie kolejnych pozycji do rachunku za infrastrukturę wyłącznie pogłębi ten kryzys - pisał o nim Jakub Majewski, prezes fundacji Prokolej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony