Partnerzy serwisu:

Stawki dostępu Jastrzębskiej Spółki Kolejowej zatwierdzone

UTK, Rynek Kolejowy 23.08.2016 203

Stawki dostępu Jastrzębskiej Spółki Kolejowej zatwierdzone
fot. Petr Štefek CC BY 2.5
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zatwierdził stawki jednostkowe opłaty podstawowej i opłat dodatkowych za korzystanie przez przewoźników kolejowych z infrastruktury kolejowej Jastrzębskiej Spółki Kolejowej sp. z o.o., które mają obowiązywać od 11 grudnia 2016 r., dla rozkładu jazdy pociągów 2016/2017.
Jak poinformowano w komunikacie, Prezes UTK wydał decyzję zgodną z wnioskiem zarządcy, ponieważ przedłożona do zatwierdzenia kalkulacja stawek była zgodna z zasadami wynikającymi z przepisów prawa polskiego oraz unijnego z zakresu kolejnictwa.

Stawki jednostkowe opłaty podstawowej i opłat dodatkowych dla rozkładu jazdy pociągów 2016/2017 utrzymały się prawie na podobnym poziomie w stosunku do rozkładu jazdy pociągów 2015/2016, uwzględniając współczynnik zmienności pracy eksploatacyjnej oraz planowane wskaźniki inflacji.

Jastrzębska Spółka Kolejowa należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i zarządza siecią kolei przemysłowych o długości 167 km wyodrębnionych z majątku kopalń w 1998 r. Spółka posiada również 4 bocznice. 

Kilka dni temu Prezes UTK zatwierdził stawki KP Kotlarnia, o czym informowaliśmy tutaj. Na początku sierpnia zatwierdzono stawki PKP PLK. – Obciążenia przewoźników pasażerskich i towarowych po raz kolejny wzrosną – uważa prezes Fundacji ProKolej Jakub Majewski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony