Partnerzy serwisu:

Stawki dostępu Infra Silesia SA zatwierdzone

lk, Rynek Kolejowy 14.09.2016 258

Stawki dostępu Infra Silesia SA zatwierdzone
Fot. Petr Štefek - Praca własna, CC BY-SA 3.0
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zatwierdził stawki jednostkowe opłaty podstawowej za korzystanie przez przewoźników kolejowych z infrastruktury kolejowej Infra Silesia SA, które mają obowiązywać od 11 grudnia 2016 r., dla rozkładu jazdy pociągów 2016/2017.
Prezes UTK wydał decyzję zgodną z wnioskiem zarządcy, ponieważ przedłożona do zatwierdzenia kalkulacja stawek jest zgodna z zasadami wynikającymi z przepisów prawa polskiego oraz unijnego z zakresu transportu kolejowego.

Stawka jednostkowa opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej wzrosła w niewielkim stopniu (uwzględniając wskaźniki inflacji oraz współczynnik zmienności pracy eksploatacyjnej) w stosunku do poprzedniego okresu, np. w przedziale 0<M≤150 wzrosła o 1,69 zł, tj. 2,07%, a w przedziale M>2100 wzrosła o 2,51 zł, tj. 2,78%.

Stawki jednostkowe opłat za dostęp do urządzeń również wrosły – za dostęp do terminali i bocznic o 4,24 zł, tj. o 7,59%, za dostęp do torów postojowych o 0,24 zł, tj. 5,57 % oraz za dostęp do torów do formowania składów pociągów o 6,35 zł, tj. o 4,18%.

– Istotny wpływ na wzrost stawek jednostkowych opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej miał spadek pracy eksploatacyjnej na sieci zarządcy przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów na podobnym poziomie –  napisano w komunikacie.

Infra Silesia należy do grupy DB Cargo Polska. Spółka zarządza siecią 208 km linii kolejowych w województwach śląskim i małopolskim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony