Partnerzy serwisu:

Startują Górnośląskie Koleje Wąskotorowe

inf. prasowa 24.06.2017 2,8k

Startują Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Fot. Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. Jak co roku w ten gorący czas zapraszamy do skorzystania z ofert kolejek wąskotorowych, które w tym okresie otwierają się na pasażerów. W pierwszy wakacyjny weekend startują Górnośląskie Koleje Wąskotorowe. Pociągi wąskotorowe będą kursować przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę oraz 15 sierpnia, którym jest dniem wolnym od pracy.
Obecnie eksploatowana linia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych liczy 21-km i przebiega przez Bytom, Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie. Na trasie pociągu znajduje się klika atrakcji, które mogą być doskonałym uzupełnieniem przejażdżki zabytkowym pociągiem. Wysiadając na przystanku Sucha Góra możemy odwiedzić ośrodek „Dolomity Sportowa Dolina” oraz rezerwat "Segiet". Kolejną atrakcją jest zlokalizowana w Tarnowskich Górach Zabytkowa Kopalnia Srebra, oddalona o ok. 10 min. marszu od przystanku kolei wąskotorowej. Częstym celem podróży jest również zalew Nakło-Chechło, gdzie w słoneczne dni można wypocząć i skorzystać z kąpieli w jeziorze.

W stosunku do lat poprzednich nieznacznie zmieni się rozkład jazdy pociągów odjeżdżających ze stacji Miasteczko Śląskie Wąskotorowe. Ma to związek ze skomunikowaniami pociągów wąskotorowych z pociągami Kolei Śląskich na stacji w Bytomiu. Utworzenie tegorocznych skomunikowań jest efektem realizowanej od 2016 r. strategii współpracy dwóch śląskich przewoźników kolejowych SGKW i KŚ, mającej na celu propagowanie turystyki kolejowej. Skomunikowania pociągów umożliwią zwiększenie dostępności przejazdów Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi również turystom z odleglejszych obszarów regionu jak i kraju. Wszelkie informacje dot. rozkładu jazdy i cen biletów znajdują się na stronach internetowych SGKW oraz .


Mat. Górnośląskie Koleje Wąskotorowe 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony