Partnerzy serwisu:

Starostwo powiatowe w Głubczycach przekaże SKPL linię kolejową?

jm, Rynek Kolejowy, 11 stycznia 2011 11.01.2011 336

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2011-01-11 11:46:03 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
Dobrze. A potem dalej do Raciborza. Wiem że mamy Polskę dzielnicową, ale dobrze że lokalny samorząd coś chce. Może epoka rozdrobnienia dzielnicowego, powstałego w zakutych pałach niektórych ludzi, w końcu przeminie.
2011-01-11 12:58:54 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
Do Raciborza z Głubczyc? 20 km/h?

Węglarką może tak.

Na Opolszczyźnie trzeba przedłużyć relacje z Nysy do Głuchołaz w ramach uwalenia pociągów do Czech przez Duperela. Do tego stykówka w kierunku Kamieńca/Kłodzka/Świdnicy - oto są realne problemy z którymi trzeba się zmierzyć. Głubczyce z 13 tys. ludzi i ruch pasażerski to na OBECNĄ chwilę fantazja - choć przejęcie linii jest pomysłem zacnym (choćby pod kątem przedłużenia wąskotorówki z Osoblahy).
2011-01-11 13:22:51 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
@RW: wiem doskonale jaka tam jest prędkość. Ale ten krok to jest tendencja odwrotna do pekapowskiego betonu, gdzie wszędzie prędkość -> 0 i wszystko sienieoplaca i wszystko należy rozebrać. No może z wyjątkeim CMKi oraz Wawa-Óć.
2011-01-11 13:53:43 Autor: gajdzik
---.238.64.27.ip.abpl.pl

gajdzik
Przypomnijmy, że linię uwalił pan Celiński wraz wieloma innymi 3 kwietnia 2000 roku. Na linii próbowano wcześniej wprowadzić \"szynobusy\" raciborskiego Kolzamu (konstrukcje na bazie drezyny). Tylko, że w godzinach szczytu i tak jeździł skład, bo szynobus nie mieścił pasażerów. Także region ma potencjał, a linię uwalono tylko ze względu na wymagania centrali. W 2000 roku nic do rzeczy miała frekwencja w pociągach. Patrzono na mapę i wybierano: \"o tutaj i tutaj tniemy\".
2011-01-11 14:01:40 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
3 kwietnia 2000 roku, uwalanie linii, pospieszne szabrowanie na nich urządzeń srk i branie za to premii to ja akurat bardzo dokładnie pamiętam. Do dziś nie idzie z tym dojść do porządku.

Relacja Nysa/ Prudnik/ Racławice - _Racibórz_ miałaby sens przy prędkości minimum 50-60 km/h; sama relacja Racławice do Głuczczyc nie ma, bo nie wygeneruje potoków. U nas - w Polsce znaczy się - generator potoków możliwych do przyjęcia na lokalce zacyzna się od ok. 100 tys brutto (np. kilka miejscowosci jak Brzeg/Nysa/Grodków lub Kluczbork/Opole itp.) Przy 13 tys. Głubczyce i ok 2 Racławice nie ma żadnych szans.
2011-01-11 14:50:12 Autor: Adam Zz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ma szanse własnie jako Nysa-Prudnik-Racławice-Głubczyce-Baborów-Pietrowice-Racibórz.
2011-01-11 16:43:21 Autor: bossrob
---.48.10.115
@RW ”Do Raciborza z Głubczyc? 20 km/h?

Węglarką może tak.

Na Opolszczyźnie trzeba przedłużyć relacje z Nysy do Głuchołaz w ramach uwalenia pociągów do Czech przez Duperela. Do tego stykówka w kierunku Kamieńca/Kłodzka/Świdnicy - oto są realne problemy z którymi trzeba się zmierzyć. Głubczyce z 13 tys. ludzi i ruch pasażerski to na OBECNĄ chwilę fantazja - choć przejęcie linii jest pomysłem zacnym (choćby pod kątem przedłużenia wąskotorówki z Osoblahy)”.
Co do tej linii to jak wcześniej @gajdzik ruch na niej był całkiem spory do zamknięcia w 2000r., o ile pamiętam z Raciborza do Głubczyc było około 10-ciu pociągów dziennie. Problem polega na tym, że spora część mieszkańców powiatu głubczyckiego pracuje i uczy się w Raciborzu, wiąże się to między innymi z tym, że na terenie powiatu głubczyckiego jest dosyć duże bezrobocie praktycznie ponad 2 razy większe niż w powiecie raciborskim (w raciborskim około 7,8% w głubczyckim 15,6%). Moim zdaniem jeżeli otwierać połączenia kolejowe w powiecie głubczyckim to sens miałoby uruchomienie autobusów szynowych z Raciborza do Głubczyc i z Raciborza do Kietrza, ale niestety jest inne województwo (czytaj księstwo), ale czy ci, który ponad dziesięć lat temu przesiedli się na samochody będą chcieli wracać do dojazdów koleją to już inna sprawa.
2011-01-11 21:59:29 Autor: Kamil ze Slaska
---.broker.com.pl
Do: Bossrob, Piotr, Robert Wyszynski.

Tak moim zdaniem powinna wygladac siec polaczen pasazerskich wokol Opola:

Pociagi Brzeg-Nysa powinny byc wydluzone do relacji Brzeg-Glucholazy. Mam nadzieje, ze zblizenie sie polskiego pociagu do czeskiego nie bedzie potraktowane jako polaczenie miedzynarodowe inie bedzie wymagalo zgody MI (obecnie wciaz obowiazuje ustawa, ktora wyraznie mowi, ze na KAZDY JEDEN pociag miedzynarodowy jadacy do-z Polski zgode wyrazic musi Ministerstwo Infrastruktury!!)

To dobrze, ze pociagi Nysa-Opole w wiekszosci zostaly wydluzone do relacji Kluczbork-Nysa. Dzieki, Panie Boze, ze jednak sie dalo!! Tych pociagow nie wydluzalbym jednak do Glucholaz, ze wzgledu na zmiane czola. Juz lepiej, pomyslalbym, aby je wydluzyc dalej w strone zachodnia, do Kamienca. Do Kamienca moglyby tez jezdzic pociagi z Kedzierzyna, na przyklad na przemian z kluczborskimi.

Mowiac krotko, powstalyby relacje:
Kluczbork-Opole-Nysa-Kamieniec
Kedzierzyn-Nysa-Kamieniec
Brzeg-Nysa-Glucholazy

Nie miesci mi sie w glowie, ze stacja Nysa jest dla pociagow bariera nie od przeforsowania, zarowno w strone Kamienca, jak i w strone Glucholaz. Na trasie Nysa-Kamieniec na pewno bedzie zapotrzebowanie na przewozy, gdzy po drodze sa dwa duze jeziora, dwa zabytkowe miasteczka: Paczków i Otmuchów, a w Kamiencu przesiadki na Klodzko, Wroclaw i Czechy. Na trasie przez Nyse na pewno nie widzialbym szynobusu z Drezna do Kedzierzyna, jak to proponowali niektorzy internauci. Taki szynobus jechalby tyle godzin, ze bardziej zniechecalby niz zachecalby turystow do podrozy ta trasa. W przypadku dobrej frekwencji , zwlaszcza wsrod turystow miedzynarodowych, pomyslalbym jeszcze nawet o wydluzeniu relacji Glucholazy - Brzeg do relacji Glucholazy - Wroclaw. Wroclaw juz powoli staje sie lokalnym wezlem pociagow przygranicznych - dojezdzaja tu juz sklady z Drezna, Bogumina, Pardubic, za niedlugo dojdzie jeszcze polaczenie z Trutnowa, moze kiedys dojda jeszcze polaczenia z Forstu. Wiec nie ma sensu tworzyc w Brzegu kolejnego, ,,konkurencyjnego\'\' wezla przesiadkowego w komunikacji przygranicznej w pld-zach Polsce.

Czeskie pociagi jadace przez Glucholazy powinny jechac w relacji Zabreh na Morave - Ostrava Svinov, a jeszcze lepiej, Zabreh na Morave - Bogumin. W jednym z dawnych czeskich RJ widzialem, jak pociag z Glucholaz jechal dalej wlasnie do Bogumina, stad takie polaczenie nie byloby zadna nowoscia. A pisze o stacji Zabreh na Morave, gdyz ta stacja znajduje sie na magistrali Praga - Ostawa i daje mozliwosci dostania sie, poprzez ta wlasnie magistrale, z Zabrehu bezposrednio do prawie kazdej miejscowosci w Czechach, z Praga na czele.
Konczenie biegu pociagow z Glucholaz w Jesioniku, czy w Ramzowej, czy w Ostruznej, nie daje takich mozliwosci.

Uwazam tez, ze pociagi Zabreh na Morave - Glucholazy - Bogumin powinny miec postoje na przystankach: Glucholazy Miasto i Pokrzywna. Proponuje tez, zeby te trzy stacje (Glu, GluM, Pokrz byly objete jednoczesnie taryfa polska i czeska - do wyboru przez podroznego.

Natomiast szanse na rewitalizacje ruchu Raciborz - Raclawice widzialbym tylko w uruchomieniu autobusow szynowych, jezdzacych w dobrej relacji, z dobrymi skomunikowaniami, i ze wspolnymi biletami z autobusami. Nie wiem, jakie kursuja busy lub autobusy wzdluz tej linii, ale jak rewitalizacja ma miec sens, to lepiej, niech jezdza w poprzek :) czyli dowozac pasazerow do pociagow, a nie konkurujac z nimi.

POddaje tez pod dyskusje, czy stacja Raclawice Sl jest odpowiednia stacja na konczenie rbiegu pociagow!! O ile nie bedzie bardzo dobrych skomunikowan w Raclawiach, to moze stacja konczenia biegu pociagow powinien raczej byc Prudnik lub Glogowek.

A jaki jest obecny stan linii:
Kietrz - Pietrowice
Chuchelna - Raciborz Studzienna
Fosowskie - Strzelce - Kedzierzyn - Baborow - Pilszcz - Opawa
Szydlow - Niemodlin - Gracze
Paczkow - Widnawa
Prudnik - Gogolin
Glubczyce - Karniów

Czy jakakolwiek z ww linii jeszcze w ogole zyje??
2011-01-14 13:28:01 Autor: zwei
---.181.133.2
Robert Wyszyński @ - dziennikarz i prezes OKOKO

Pan jako dziennikarz i prezes OKOKO powinien bronić rozwalaniu przez system linii kolejowych w województwie opolskim.
To za pana prezesury kilka lat temu rozwalono linię kolejowa Głubczyce - Pietrowice Głubczyckie

Niech pan nie broni KDP w pana artykułach a niech pan pisze o tym żeby system znalazł pieniądze
na modernizacje linii kolejowych lokalnych do 100 km/h a magistralnych do max 200 km/h
Zeby było finansowanie transportu w stosunku 40% kolej a 60% drogi

Niech pan przestanie z tą ekonomią lansowaną przez anglosasów niech pan patrzy na kolej DB z której powinna polska brać wzory.

Niech pan zrobi swoim pisaniem i działaniem tak żeby urynkowić przewozy samochodowe i infrastruktórę drogową . Samochody powinny płacić za każdy przejazd zdrogami.

Był pan pikniku w Racławicach śląskich i kogo tam pan zastał , jakichś dyrektorków duperelków bez żadnego znaczenia z PKP PR i PLK którzy chętnie by się przesiedli w samochody zamiast pracować na kolei.
Niech pan powie dlaczego nie było marszałka województwa,starosty i burmistrza Głubczyc , Raciborza a natomiast byli Czesi, dlaczego nie było wjazdu parowozu do Głubczyc .

Dlaczego nie było \"Rynku Kolejowego\",Świata Kolei\", Fundacji ,\"Era Parowozów\", parowozu z Wolsztyna.

Ĺťeby niebyło tak że pan tak skończy ze swoimi wypowiedziami jak panowie Jacek Prześluga i Furgalski którzy na wszystkim się znają i lansują populistyczny i antykolejowy program .

Ludzie na tym forum widać że panu dają kontrę. Czas z tym skończyć zwłaszcza że pan trochę po świecie jeździ.
Niech pan reprezentuje kolej polską a nie lobby samochodowe.

A celem i ich jest zdobycie środków na transport kolejowy i dworce a nie mówienie ludziom dyrdymał o ekonomii.

Linia kolejowa Racibórz - Racłąwice Śląskie jest potrzebna tak samo jak linia kolejowa
Fosowskie - Strzelce Opolskie -Kędzierzyn - Baborów - Opawa

Chwała tu panu Stanisławowi Stadnickiemu , Arkadiuszowi Korusowi , staroście prudnickiemu Radosławowi Rostkowskiemu i v-ce staroście panu Józefowi Skibie i oczywiście uczestnikom ratującym polską kolej.

Coraz bardziej pan mówi na tym forum i innych jak rząd aby tylko rozwalić kolej i snóć nierealne projekty.
2011-04-02 23:45:53 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak widać po upływie czasu , Strapagiel wie co mówi , jeżeli mówi że jest tam potencjał to tam jest , Gienki , Prześlugi i inni ....
2011-05-10 21:51:58 Autor: janusz chlopecki
---.play-internet.pl
szkoda ze likwidowano linnie kolejowa glubczyce pietrowice ,krnov,mogla to byc atrakcja turystyczna
bedac malym dzieckiem jezdzilem pociagiem ,ten pociag kursowal 6 rano,popludniu, iwieczorem
pamietam jak ludzie przyjedzali z pracy,zawsze to byla atracja dla dzieci bawilismy sie na przystanku
pkp,pamietam dworzec glubczyce tetnil zyciem byla masa malych sklepikow,glubczyce wydawaly sie
dla mnie wielkim miastem , nalezy reaktywowac ta linie polaczyc z krnovem nalezy naprawic za pieniadze unni eurpejskiej ,miasto musi polzyc duzy nacisk na wyzsze wladze zwierzchne
ale atrakcja glubczyc byl dworzec pkp szkoda ze tak marnieje.niemcy odchodzac zostawili wlepszym
stanie jak jest teraz.urodzilem sie w glubczycach 1945 ,pozniej mieszkalimy pietrowicach glub.tam
mialem wypadek granat urwal mi rence ,pamietam dyrektora browaru bogdanina,golika,zuchowskiego
2011-05-10 21:51:59 Autor: janusz chlopecki
---.play-internet.pl
szkoda ze likwidowano linnie kolejowa glubczyce pietrowice ,krnov,mogla to byc atrakcja turystyczna
bedac malym dzieckiem jezdzilem pociagiem ,ten pociag kursowal 6 rano,popludniu, iwieczorem
pamietam jak ludzie przyjedzali z pracy,zawsze to byla atracja dla dzieci bawilismy sie na przystanku
pkp,pamietam dworzec glubczyce tetnil zyciem byla masa malych sklepikow,glubczyce wydawaly sie
dla mnie wielkim miastem , nalezy reaktywowac ta linie polaczyc z krnovem nalezy naprawic za pieniadze unni eurpejskiej ,miasto musi polzyc duzy nacisk na wyzsze wladze zwierzchne
ale atrakcja glubczyc byl dworzec pkp szkoda ze tak marnieje.niemcy odchodzac zostawili wlepszym
stanie jak jest teraz.urodzilem sie w glubczycach 1945 ,pozniej mieszkalimy pietrowicach glub.tam
mialem wypadek granat urwal mi rence ,pamietam dyrektora browaru bogdanina,golika,zuchowskiego
2011-10-19 08:24:08 Autor: janusz
---.tktelekom.pl
urodzilem sie w glubczycach 16.09.1945 r. ul. fabryczna 11 ojcem chrzestnym byl goli jozef
rodzona corka mieszka dalej przy ul.klasztornej .dyrekto browaru bogdanin uratowal mi zycie
gdy bylem dzieckiem.piwo glubczckie bylo bardzo dobrej jakosci a szczegolnie ciemne.
pamietam park glubczycki byly tam kamienne zwierzeta z ktorych tryskala woda
dworzec byl piekny ,obok dworca byl hotel w ktorym nocowalem,to miasto jest wewnatrz mnie
dzieki internetowi mam ciagly dostep do miasta w ktorym zaczelo sie fatalne moje zycie.
zawsze ogladam ten dom w torym zaczolem swoje zycie.moja matka biolgiczna byla geltruda
wogule miasto to pozostalo w mej pamieci do dzis i tam wracam swojmi myslami.
gdbym byl milone4rem wyremontowal dworzec zbudowalby odnowa zelazna droge
pociagnolbym trakcje elektrycza zakupil bym szynobusy polaczyl z krnowem prze pietrowice
wybudowal hotel roszerzylbym granice glubczyc ,pietrowice byly by dzienica miasta to marzenie.
2011-10-23 08:22:17 Autor: chlopecki
---.tktelekom.pl
zycie moje w glubczycach zaczelo sie fatalnie a za sprawa pana kuzminskiego
bylego ubeka i pozniejszym czasie mieszkal w mokre kol jako milicjant.po moim
wypadku 1955r.w pietrowicach glub.mieszka obok przystanku kolejowego szkoda ze zdewastowano
odwiedzilem zdruga matka michalina chlopecka niedoszlego zabojcy noworodka
to bylem ja zobaczylem mojego przesladowce ktory zamknol mnie wceli przy ul.przedtem nazywala sie stalina obecnie chobrego poparzony paierosem przez tego oprawce
zobaczlem jego upadek ,zona z dziecmi odeszla a sam zapil sie akocholem na smierc
taka kara boska sopotkala matka spytala dlaczego,odpowiedzal takie byly czasy
moja matke,ojca i brata zabil podstepnie metel maz mojej siostry,on ma wiele osb
na sumieniu dzisiaj niezyje .wracam zawsze nastacje w glubczycach w latach siedemdziesarych jadalem obiadyw dworcowej restueuracji,pilem herbate i ciemne piwo glubczckie
szkoda dworca ze tak marnieje,na peronie staly pociagi do raciborz i pietrowic
a w megafonach dworca padaply komunikaty o odjadach pociagow.
zawsze stawalem na srodku wagonu jak bylem maly bo balem sie zeby niewywrucil a paserzerowie
sie smieli bylo radosnie,dzisiaj pustka ,tory zdemontowane przez zlodzieji nawet samych czechach brak
to skandal gorzej ja po wojnie,az chcesie plakac na bezmyslnosc ludzi,ale wierze
ze wruca dobre czasy,ze zamist pociagu beda kursowaly tranwaje elektychne ze polacza glubczyce z pietrowicami i krnowem moze ktos z wladz podchwyci ten moj pomysl.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony