Partnerzy serwisu:

Stadler zbuduje fabrykę na Ukrainie?

Michał Szymajda 03.02.2021 3,3k

arrow
arrow
Stadler zbuduje fabrykę na Ukrainie?
Wnętrza fabryki Stadlera w Siedlcach Fot. ms, rynek-kolejowy
Stadler zbuduje fabrykę na Ukrainie?
Stadler zbuduje fabrykę na Ukrainie?
Peter Spuhler, prezes zarządu Stadler Rail, wziął udział w spotkaniu na wysokim szczeblu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. Panowie rozmawiali o możliwości produkcji pojazdów kolejowych na Ukrainie.
Zarządu Stadler Rail pod przewodnictwem Petera Spuhlera przedstawił perspektywy współpracy z Ukraińcami, w szczególności dotyczące możliwości uruchomienia produkcji taboru kolejowego na Ukrainie. Podjęto także temat możliwości modernizacji licznej i starej floty elektrycznych zespołów trakcyjnych, które eksploatowane są na trasach podmiejskich. Jak podają Koleje Ukraińskie, w spotkaniu wziął udział także prezes tego przewoźnika: Wołodymyr Żmak.

Szczegóły spotkania nie zostały przedstawione, jednak wiadomo, że podobne rozmowy z Ukraińcami, na niższym szczeblu, toczyły się już w lipcu. Prezydent Zełeński wyraźnie akcentuje, że szersza współpraca producenta z państwowym operatorem byłaby możliwa tylko w wypadku lokalizacji produkcji na Ukrainie.

W 2018, 2019 i 2020 roku Koleje Ukraińskie podpisały szereg memorandów z największymi producentami taboru kolejowego, m.in. z CRRC, które zainteresowane jest wymianą floty 200 lokomotyw elektrycznych. Jednak dotychczas jedyny kontrakt, który doprowadził do produkcji znacznej liczby pojazdów UZ zawarły z General Electric, który w ramach kontraktu dostarcza łącznie 70 nowoczesnych lokomotyw spalinowych. Rozmowy ze Stadlerem wydają się jednak bardziej zaawansowane niż poprzednie „memoranda”.

Obecnie Stadler produkuje także szerokotorowe zespoły trakcyjne. Z powodzeniem jeżdżą one m.in. na Białorusi.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony