Partnerzy serwisu:

Stadler z kontraktem na lokomotywy dla Tajwanu

Michał Szymajda 16.10.2019 3,5k

Stadler z kontraktem na lokomotywy dla Tajwanu
Fot. Stadler Rail
Stadler wygrał pierwszy w swojej historii przetarg na dostawę 34 lokomotyw spalinowych dla Kolejowej Administracji Tajwanu. Szwajcarska firma z dumą podkreśla, że to pierwsze jej tak duże zlecenie na tym rynku.
Po raz pierwszy też Stadler będzie produkować lokomotywę na nietypowy w Europie, ale popularny w Azji rozstaw torów o szerokości 1067 mm. Pojazdy będą sześcioosiowe, ich sercem będzie silnik o mocy 2700 koni mechanicznych, który wyprodukuje amerykański koncern Cummins. Spalinowozy mają być przystosowane do prowadzenia zarówno pociągów pasażerskich jak i towarowych, z prędkością 120 km/h, z siłą pociągową do 430 kN.

Stadler podkreśla, że lokomotywy, które zostaną zbudowane w zakładzie w hiszpańskiej Walencji, będą zaprojektowane specjalnie pod kątem wysokich temperatur i wysokiej wilgotności powietrza. Będą mogły pracować w trakcji podwójnej.

– Bardzo cieszymy się z pierwszego tak dużego kontraktu na rynku azjatyckim. Lokomotywy będą wykorzystywane w obszarze górskim, w bardzo trudnych warunkach klimatycznych, dlatego sprostanie tym warunkom będzie nie lada wyzwaniem. Lekkie, silne i przyjazne środowisku lokomotywy Stadlera to klucz do sukcesu na Tajwanie – powiedział Thomas Ahlburg, prezes grupy Stadler. Na kontrakcie szwajcarski producent ma zarobić 165 milionów euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony