Partnerzy serwisu:

Stadler dostarczy 16 Flirtów dla Bremy i Dolnej Saksonii. Z ładowarkami dla rowerów

inf. pras. 13.06.2019 2,1k

Stadler dostarczy 16 Flirtów dla Bremy i Dolnej Saksonii. Z ładowarkami dla rowerów
Rys. Stadler
Stadler i Transdev kontynuują współpracę. Niemiecki oddział francuskiego operatora zlecił Stadlerowi zaprojektowanie i budowę 16 elektrycznych zespołów trakcyjnych Flirt do obsługi Bremy i Dolnej Saksonii. Wartość zamówienia wynosi ok. 100 mln euro. 
To kolejne zamówienie grupy Transdev dla Stadlera. Tym razem spółka zależna Transdev NordWestBahn rozszerza istniejącą flotę o 16 pojazdów Flirt. Zostaną skierowane do eksploatacji na terenie Bremy i Dolnej Saksonii, na regionalnej sieci S-Bahn w Bremie i wokół tego miasta. Dzięki temu zamówieniu, od grudnia 2022 r. niemiecka flota Transdev będzie składać się łącznie ze 118 pociągów Flirt w różnych konfiguracjach i z różnym napędem.

Czterowagonowe pociągi dla regionalnej sieci S-Bahn mają mieć łączną długość 86,9 metrów, 7 par drzwi na stronę i pojemność 527 pasażerów, w tym 260 z nich na miejscach siedzących. Prędkość maksymalna wyniesie 160 km/h. Zapewniona zostanie dostępna uniwersalna toaleta i druga standardowa (zgodnie z TSI PRM). Flirty mają mieć bezstopniowe podłogi i ogromne wręcz miejsce na przewóz do 30 rowerów, bagaż i wózki dziecięce. Będą dodatkowo wyposażone w gniazda zasilania do ładowania rowerów elektrycznych.

Pasażerowie będą mieć do dyspozycji sieć bezprzewodową i nowoczesny system informacyjny, który wyświetli informacje w czasie rzeczywistym. Pojazdy mają wejść do eksploatacji w grudniu 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony