Partnerzy serwisu:

Stadler wygrywa gigantyczny przetarg w Szwajcarii

Michał Szymajda 05.10.2021 12,7k

Stadler wygrywa gigantyczny przetarg w Szwajcarii
Zdjęcie ilustracyjneGraf. Stadler
Wygląda na to, że w następnym dziesięcioleciu w Szwajcarii z trudem znajdziemy inne zespoły trakcyjne niż te wyprodukowane przez Stadlera. Producent uzyskał właśnie największy w historii kraju kontrakt.
Stadler został zwycięzcą największego przetargu w historii kolei w Szwajcarii. Szwajcarskie Koleje Federalne (SBB), we współpracy z Thurbo i RegionAlps, przyznał firmie Stadler umowę ramową na zamówienie do 510 nowych zespołów trakcyjnych Flirt - poinformował producent w informacji rozesłanej do mediów. Zamówienie podstawowe dotyczy 286 pojazdów, jest warte dwa miliardy franków szwajcarskich.

Choć kontrakt oficjalnie został przyznany Stadlerowi, konkurenci producenta mają teraz 20 dni na ewentualne protesty i odwołania od decyzji SBB. Jeśli nikt nie zgłosi uwag, umowa zostanie zawarta po tym czasie.

– Jesteśmy dumni, że nasza sprawdzona koncepcja zespołu trakcyjnego Flirt po raz kolejny odniosła międzynarodowy sukces. Dziękujemy SBB za zaufanie, jakim nas obdarzyło – powiedział Peter Spuhler, prezes zarządu firmy Stadler.

286 pojazdów będzie budowanych w Szwajcarii, w miejscowości Bussnang. 75% komponentów pojazdów ma zostać wyprodukowanych w kraju. Jeśli weźmiemy pod uwagę obecny kontrakt, te zrealizowane i realizowane, to okaże się, że na świecie jeździ już 2500 Flirtów w różnych wariantach. To czyni ten pojazd kolejowy jednym z najpopularniejszych na świecie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony