Partnerzy serwisu:

Stadler wygrał przetarg na dostawę 22 ezetów dla Go-Ahead

inf. pras./jm, Rynek Kolejowy 26.09.2018 17

Stadler wygrał przetarg na dostawę 22 ezetów dla Go-Ahead
Rys. Stadler
Stadler wyprodukuje dla spółki Go-Ahead 22 elektryczne zespoły trakcyjne typu Flirt przeznaczone do eksploatacji na sieci Allgäu w Badenii-Wirtembergii i Bawarii. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu podczas targów InnoTrans w Berlinie.
Spółka Go-Ahead po raz kolejny zwyciężyła w przetargu na obsługę lini kolejowych – tym razem w regionie Allgäu. Do obsługi połączeń zamówione zostały elektryczne zespoły trakcyjne Stadler Flirt. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu podczas targów InnoTrans w Berlinie.

Ezety zostaną wprowadzone do eksploatacji na trasie Monachium – Memmingen – Lindau od 12 grudnia 2021 r. Łącznie z poprzednimi zamówieniami, Go-Ahead będzie dysponować taborem 88 pojazdów Flirt w różnych konfiguracjach i z różnym wyposażeniem. Najnowsze czteroczłonowe Flirty dla Go-Ahead będą wyposażone w komfortowe siedzenia ze stolikami do pracy oraz gniazda do ładowania przenośnych urządzeń elektronicznych, a także w dodatkowe regały na bagaż, które stanowią uzupełnienie półek nad siedzeniami. Kamery umieszczone w suficie pojazdu umożliwią monitorowanie przedziału pasażerskiego, przyczyniając się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa pasażerów – informuje Stadler.

Kolorystyka pojazdu wewnątrz, jak i na zewnątrz, będzie utrzymana w typowym dla przewoźnika niebiesko-białym kolorze. Pojazdy o długości 74 metrów pomieszczą na pokładzie 395 podróżnych, w tym 200 pasażerów na miejscach siedzących w 2. i 16 w 1. klasie. Podobnie jak inne Flirty, pociągi mają mieć dobrze doświetlone strefy pasażerskie i niską podłogę. Będą wyposażone w dwie toalety, w tym jedną przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach. W obszernych strefach wielofunkcyjnych zaplanowano miejsce na przewóz aż do 21 rowerów, dużych bagaży i wózków dziecięcych. Do dyspozycji będą także miejsca dla wózków inwalidzkich zgodnie z normą TSI PRM. Nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz pokładowe wyposażenie WLAN zapewnią pasażerom dostęp do aktualnych informacji na temat podróży – podsumowuje producent.

Pojazdy będą poruszały się z maksymalną prędkością 160 km/h.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony