Partnerzy serwisu:

Stadler traci gigantyczne zamówienie od OBB z przyczyn formalnych

Jakub Madrjas 11.10.2021 5,8k

Stadler traci gigantyczne zamówienie od OBB z przyczyn formalnych
fot. netzroot
Koleje Austriackie (ÖBB) poinformowały, że ogromny przetarg na 186 pociągów piętrowych zostanie powtórzonych. Stadler, który wygrał zamówienie, wyraził ubolewanie z powodu tej decyzji.
Gigantyczny przetarg na dostawę od 60 do aż 186 piętrowych zespołów trakcyjnych Koleje Austriackie ogłosiły w 2019 roku. Kilka tygodni temu, po dwóch latach procedury za zwycięzcę uznano Stadlera, którego oferta zdobyła najwięcej punktów w kategoriach technicznych i cenowych.

Teraz Jednak federalny Sąd Administracyjny, po odwołaniu złożonym przez Alstom uznał decyzję ÖBB za nieprawidłową z przyczyn formalnych; jakzauważa Stadler, sam Alstom został wcześniej wykluczony z przetargu. Przyczyną anulowania przetargu miało być użycie podpisu elektronicznego pod dokumentami. Stadler w komunikacie podkreśla, że używał go "setki razy" w innych postępowaniach w Unii, również w podpisanej umowie na pociągi ratunkowe dla tej samej spółki ÖBB

ÖBB poinformowało, że jest zmuszone cofnąć wybór oferty Stadlera, a procedura przetargowa musi zostać powtórzona. Stadler zapowiada odwołanie się od tej decyzji. Stadler chce dostarczyć OBB piętrowy zespół trakcyjny Kiss, produkowany tam. in. w Polsce. Mogliśmy go oglądać na targach Trako.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony