Partnerzy serwisu:

Stadler Środa buduje pociągi dla narciarzy. Projekt Pininfariny

Jakub Madrjas 12.11.2021 4,3k

arrow
arrow
Stadler Środa buduje pociągi dla narciarzy. Projekt Pininfariny
Rys. Stadler
Stadler Środa buduje pociągi dla narciarzy. Projekt Pininfariny
Stadler Środa buduje pociągi dla narciarzy. Projekt Pininfariny
Stadler wyprodukuje i dostarczy pięć nowych dwuczłonowych zespołów trakcyjnych dla szwajcarskiego ośrodka narciarskiego Zermatt/Gornergrat Bahn (GGB). Zaprojektowało je słynne studio Pininfarina.
Umowa zawarta w 2019 roku z grupą BVZ, do której należy GGB, przewiduje że pierwsi goście skorzystają z nowych wagonów w 2022 roku. Jej wartość to 45 milionów franków. Nowe pociągi uzupełnią flotę pojazdów GGB, z których część ma już aż 60 lat. Otrzymały nazwę POLARIS (POPular Landscape Railway In Switzerland) i będą wozić pasażerów do Gornergrat oferując komfortową podróż alpejską trasą widokową biegnącą vis-a-vis najpiękniejszej góry Szwajcarii, Matterhornu.

Od projektantów Ferrari

Jak informuje rzeczniczka polskiego Stadlera Marta Jarosińska, pociągi zostały zaprojektowane przez włoskie studio projektowe Pininfarina, współpracujące z wielkimi markami samochodowymi, takimi jak np. Ferrari. Wagony pociągów powstają w Stadler Środa, polskim zakładzie Stadlera.

Nowe pociągi pomieszczą do 120 pasażerów na miejscach siedzących oraz dodatkowe 100 osób na miejscach stojących. Przewidziano w nich również przestrzeń na dwa wózki dla osób o ograniczonej mobilności. Pojazdy o niskopodłogowych wejściach będą wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej, a w wielofunkcyjnych przedziałach zaplanowano miejsce do przewożenia sprzętu do sportów zimowych i rowerów.

Z polskiej fabryki Stadlera


Wagony pociągów powstają w Stadler Środa, polskim zakładzie Stadlera. – Zawarta umowa umacnia pozycję firmy Stadler jako światowego lidera w produkcji pojazdów z napędem zębatym –
podkreśla Jarosińska.

Stadler od dziesiątek lat specjalizuje się w budowie „szytych na miarę” zespołów trakcyjnych dla linii wąskotorowych czy kolei zębatej. Takie zamówienie zdobył np. w tym roku we Włoszech.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony