Partnerzy serwisu:

Stadler sprzeda swoje Flirty do Azerbejdżanu

Michał Szymajda 27.11.2019 92

Stadler sprzeda swoje Flirty do Azerbejdżanu
Spalinowy Flirt dla ADYFot. Stadler Rail
Koleje Azerskie (ADY) podpisały ze Stadlerem umowę na dostawę dziesięciu zespołów trakcyjnych Flirt w różnych konfiguracjach. Będą poruszać się tam po torach o rozstawie szyn 1520 mm. Kontrakt jest warty około 115 milionów euro.
Jak informuje Stadler, do ADY zostaną dostarczone cztery Flirty w wersji interregio z napędem dieslowskim oraz pojazdy elektryczne w wersji interregio i regio (do obsługi kolei podmiejskiej wokół Baku), po trzy sztuki każdego typu. Wszystkie pojazdy mają być 5-członowe. Ciekawostką jest to, że dotąd Stadler nie budował tak długich pojazdów z napędem wyłącznie spalinowym. W spalinowej jednostce znajdzie się dodatkowy, krótki człon, gdzie zostanie zamontowana dieslowska jednostka napędowa.

Flirty przeznaczone do dłuższych tras będą posiadały także wagon pierwszej klasy z elektrycznie regulowanymi fotelami oraz specjalny przedział bistro. Wszystkie wagony, z uwagi na szerszą skrajnię, będą bardziej przestronne od tych przeznaczonych na europejski rynek. We Flirtach interregio będzie do 271 miejsc siedzących.

Azerowie znają już produkty Stadlera. W 2014 roku zamówili od szwajcarskiego producenta 30 wagonów sypialnych wysokiej klasy wykonanych z aluminium, które powstały w białoruskiej fabryce producenta. Ich dostawy mają się zakończyć na początku 2020 roku. Docelowo mają posłużyć do uruchomienia połączeń na linii Baku – Tbilisi – Kars, po której na razie poruszają się wyłącznie pociągi towarowe. Po za tym Stadler dostarcza do Azerbejdżanu także pięć piętrowych zespołów trakcyjnych Kiss.

Pierwsze azerskie Flirty mają wyjechać na linie w 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony