Partnerzy serwisu:

Stadler sprzeda do Szwecji kolejne piętrowe Kissy

Michał Szymajda 04.01.2021 2,2k

Stadler sprzeda do Szwecji kolejne piętrowe Kissy
Graf. Stadler
Szwedzki operator kolejowy TiB zamówi w Stadlerze sześć piętrowych zespołów trakcyjnych Kiss. Poinformował o tym właśnie przewoźnik.
Operator kolejowy TiB wykonuje przewozy dalekobieżne na kilku liniach, z których większość zaczyna bieg w Sztokholmie, a wszystkie zlokalizowane są w środkowej Szwecji. TiB zamierza kupić sześć zespołów trakcyjnych do operacji międzymiastowych. Pojazdy będą trójczłonowe, ale wewnątrz nich znajdą się aż 333 miejsca siedzące. To zapewni znacznie większą podaż miejsc niż w pojazdach serii X14, produkowanych w pierwszej połowie lat 90. przez koncern ABB. W ten sposób TiB chce znacznie podwyższyć komfort podróży, ale też być gotowym na większą, spodziewaną frekwencję w pociągach.

TiB poinformował, że umowa z producentem ma być gotowa w lutym 2021 roku i wtedy zostanie ona podpisana. Musi ona otrzymać formalną zgodę regionów, które zlecają przewozy TiB. Formalnie TiB będzie użytkownikiem zespołów trakcyjnych, które kupi pasażerski pool taborowy AB Transitio, który może zamówić ich więcej, jeśli zajdzie takie zapotrzebowanie (o kontrakcie AB ze Stadlerem pisaliśmy tutaj). Piętrowe zespoły trakcyjne mają być gotowe już w 2021 roku. Będą kursować głównie między miejscowościami Ludvika i Vasteras.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony