Partnerzy serwisu:

Stadler pozyskał bardzo duży kontrakt na lokomotywy dla Finlandii

Jakub Madrjas 18.04.2019 3,8k

Stadler pozyskał bardzo duży kontrakt na lokomotywy dla Finlandii
Rys. Stadler
Fińska VR Group i Stadler podpisały umowę na dostawę 60 nowych lokomotyw z opcjami na aż 100 kolejnych oraz usługi serwisowe.
Jak informuje producent, umowa obejmuje dostawę 60 lokomotyw spalinowych z przekładnią elektryczną oraz opcje: pierwszą jest zakup do 100 dodatkowych lokomotyw, drugą możliwość zakupu od Stadlera usług utrzymania. Wartość umowy wynosi około 200 mln euro.

Według VR, nowe lokomotywy mogą być wykorzystywane jako lokomotywy manewrowe oraz do przewozu towarów i pasażerów. Głównym celem zakupu są prace stacjach rozrządowych, terminalach towarowych i na niezelektryfikowanych liniach, które stanowią 45 procent fińskiej sieci kolejowej. Lokomotywy Stadlera będą mogły pracować w trakcji pojedynczej i wielokrotnej (do trzech lokomotyw). Zgodnie z umową, pierwsze pięć lokomotyw zostanie wprowadzonych do eksploatacji w 2022 r., a pozostałe lokomotywy będą stopniowo dostarczone do końca 2025 roku.

Producent informuje, że lokomotywy będą wyposażone w urządzenia do sterowania radiowego i ETCS Baseline 3, lokalny system bezpieczeństwa STM ATP oraz diagnostykę online. Ich maksymalna siła pociągowa przy rozruchu wyniesie 346 kN, a maksymalna prędkość maksymalna 120 km/h. Dzięki temu mogą prowadzić pociągi o masie do dwóch tysięcy ton. Mają operować w trudnych warunkach pogodowych, przy temperaturach spadających do -40 stopni Celsjusza.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony