Partnerzy serwisu:

Stadler Polska: Duży potencjał rynku tramwajowego

Redakcja 09.10.2019 1,7k

Stadler zamierza zwiększyć aktywność na polskim rynku tramwajowym. Duża liczba taboru, który już wymaga wymiany lub zacznie jej wymagać w najbliższym czasie, tworzy dobre okoliczności dla rozwoju produkcji tramwajów w zakładach w Środzie Wielkopolskiej i w Siedlcach – mówił dyrektor zarządzający i członek zarządu Stadler Polska, Tomasz Prejs podczas targów Trako 2019.
Kontrakt na 50 niskopodłogowych tramwajów dla Krakowa nie wyczerpuje ambicji Stadlera. – Prowadzimy wiele rozmów z innymi miastami – zapewnia Prejs. Firma dostrzega duży potencjał polskiego rynku tramwajowego. – Wiele z pojazdów, które poruszają się po naszych miastach, to wagony stare, wyprodukowane jeszcze w poprzedniej epoce. Z czasem muszą zostać wymienione – argumentuje członek zarządu spółki. Spółka zamierza startować w kolejnych przetargach.

Rozmówca Rynku Kolejowego zwraca uwagę na zróżnicowanie oferty Stadlera. – Mamy wiele produktów, które są w stanie sprostać wymaganiom przewoźników miejskich. Można dopasować je do potrzeb przewoźnika i pasażera – mówi Prejs.

Obszarem ekspansji Stadler Polska i Stadler Środa mogą stać się także sieci tramwajowe w innych państwach środkowoeuropejskich. – W Europie jest bardzo duży potencjał dla projektów tramwajowych. Wiele miast potrzebuje wymiany taboru. Patrzymy na to z punktu widzenia Europy Centralnej i Wschodniej. Widzimy tu bardzo duże możliwości – deklaruje członek zarządu Stadler Polska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony