Partnerzy serwisu:

Stadler Polska: Flirty dla Kolei Mazowieckich powstaną w Siedlcach

Michał Szymajda 12.10.2017 209

Stadler Polska: Flirty dla Kolei Mazowieckich powstaną w Siedlcach
Hala montażowa Stadler Polska w SiedlcachFot. Jakub Dybalski
Wygląda na to, że to Stadler Polska dostarczy 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych do największego w Polsce samorządowego przewoźnika. Pociągi mają zostać wyprodukowane w Siedlcach.
– Bardzo się cieszymy, że oferta Stadler Polska złożona w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez Koleje Mazowieckie okazała się najkorzystniejsza. Zaoferowaliśmy przewoźnikowi najnowszą wersję pojazdu typu Flirt – nowoczesnego, lekkiego, energooszczędnego pojazdu z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Cechuje go niższa masa w porównaniu z pojazdami innych producentów, a co za tym idzie niższe zużycie energii elektrycznej – mówi Marta Jarosińska, Kierownik ds. Komunikacji w Dywizji Europa Centralna Stadlera, odnosząc się do wysokiego znaczenia parametrów użytkowych i energooszczędności w przetargu mazowieckiego przewoźnika.

Jak dodaje, pojazdy typu Flirt mogą się poszczycić na polskim rynku wysokim wskaźnikiem niezawodności wynoszącym aż 99,9%, co jest dla przewoźnika gwarancją prowadzenia efektywnej działalności przewozowej.

– Zamówienie dla Kolei Mazowieckich zostanie zrealizowane na Mazowszu – w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach, przy udziale naszych polskich partnerów i poddostawców. Cieszymy się, że będziemy mogli dostarczyć kolejne niezawodne, bezpieczne i komfortowe pojazdy, które będą służyły pasażerom i przewoźnikowi – dodaje.

Więcej na temat wygranego przez Stadler Polska przetargu Kolei Mazowieckich na 71 ezt można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony