Partnerzy serwisu:

Stadler Polska dostarczy Flirty do Serbii

Michał Szymajda 24.01.2022 2,4k

Stadler Polska dostarczy Flirty do Serbii
Fot. Stadler
Koleje Serbskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę 18 regionalnych zespołów trakcyjnych zdolnych poruszać się z prędkością 160 km/h.
Serbscy kolejarze otrzymają 18 elektrycznych zespołów trakcyjnych w konfiguracji czterowagonowej. Serbowie zapłacą za pojazdy 112,3 milionów euro. Dla Polski informacja jest o tyle dobra, że propozycję handlową składał w tym konkursie ofert zakład Stadler Polska, a więc dostawy podejmie się zakład w Siedlcach na Mazowszu. Można przy tym zapewne liczyć na wsparcie innych polskich firm kooperujących z polskim Stadlerem.

W przetargu brał udział także Alstom i Hitachi Rail, jednak to oferta Stadlera okazała się być najlepszą. Koleje Serbskie mają już doświadczenie w eksploatacji pojazdów Flirt III. W latach 2014 i 2015 Stadler dostarczył 21 takich pojazdów do Serbii.

Ponadto w 2021 roku Koleje Serbskie kupiły z rynku wtórnego 3 piętrowe zespoły trakcyjne Kiss, które jeszcze wiosną mają rozpocząć obsługę linii z Belgradu do Nowego Sadu, z prędkością 200 km/h. Wcześniej te pojazdy kursowały w Westbahn, w Austrii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony