Partnerzy serwisu:

Stadler po raz pierwszy dostarczy Flirty na Półwysep Iberyjski. Będą hybrydy

Jakub Madrjas 22.10.2020 2,5k

Stadler po raz pierwszy dostarczy Flirty na Półwysep Iberyjski. Będą hybrydy
rys. Stadler
Portugalskie koleje państwowe Comboios de Portugal (CP) i Stadler podpisały umowę na dostawę 22 pociągów regionalnych Flirt. Wartość zamówienia wynosi około 158 milionów euro.
Jak podkreśla Stadler, to pierwsza umowa na dostawę Flirtów na Półwysep Iberyjski o rozstawie 1668 milimetrów. Umowa obejmuje produkcję i dostawę dziesięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych i dwunastu zespołów dwutrakcyjnych (bimodalnych, hzt) z serii Flirt. Łączna wartość zamówienia w wysokości 158 milionów euro obejmuje nie tylko dostawę pojazdów, ale również usługi utrzymania przez co najmniej cztery lata oraz szkolenia.

Dwanaście dwutrakcyjnych Flirtów zostanie wyposażonych w dodatkowy moduł spalinowy do jazdy po liniach niezelektryfikowanych. Dzięki modułowej budowie, możliwe ma być w przyszłości przejście z napędu spalinowego na czysto elektryczny lub wymiana generatorów diesla na akumulatory. 

– Jesteśmy dumni, że zamawiający wybrał Flirty. Jestem przekonany, że portugalscy pasażerowie docenią innowacyjny i nowoczesny pociąg – jak miliony ludzi w Szwajcarii, Niemczech czy Holandii. Rynek portugalski jest niezwykle ważny dla firmy Stadler. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do modernizacji portugalskiego taboru kolejowego – powiedział  Ansgar Brockmeyer, dyrektor ds. sprzedaży w Stadlerze.

22 Flirty będą mieć mają 63,2 m (ezt) i 74,4 m (hzt) długości. W trzech aluminiowych członach pomieści się do 375 pasażerów, z czego 214 na miejscach siedzących. Prędkość maksymalna to 160 km/h na zasilaniu elektrycznym i 140 km/h na silniku spalinowym. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony