Partnerzy serwisu:

Stadler ma nowego klienta na swój system ETCS. DB Netz kupuje Guardię

Michał Szymajda 16.01.2023 933

Stadler ma nowego klienta na swój system ETCS. DB Netz kupuje Guardię
zdjęcie ilustracyjnefot. Plasser&Theurer
Stadler podpisał kontrakt z DB Netz na dostawę 80 zestawów ETCS Guardia swojej produkcji do pojazdów utrzymania należących do spółki. Guardię mają już nowe Flirty PKP Intercity i Kolei Mazowieckich.
Cała baza pojazdów niemieckiej spółki DB Netz jest bardzo duża i odpowiada za utrzymanie, diagnostykę i bieżące naprawy większości bardzo dużej sieci kolejowej w tym kraju. Zarządca zdecydował, że w ramach przeglądów pojazdów będą one wyposażane w system ETCS. Guardia jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że może płynnie przełączać się między niemieckim systemem bezpieczeństwa LZB a ETCS, podobnie jak ma to miejsce w Polsce, np. w pociągach Flirt Kolei Mazowieckich, gdzie obsługuje zarówno SHPm, jak i ETCS, np. na linii Warszawa – Działdowo, z płynnym przełączeniem się pomiędzy systemami.

System Guardia będzie zabudowany na ośmiu typach pojazdów utrzymania. DB może podjąć decyzję o montażu urządzeń na kolejnych 72 pojazdach. Stadler podkreśla, że ma już doświadczenia z Guardią. System jest zamontowany w spalinowym zespole trakcyjnym serii 605, przeznaczonym do testów nowych technologii (był prezentowany podczas Innotrans), był też montowany na dwóch lokomotywach serii 605, podczas pilotażu systemu. Guardia w pojazdach dla DB Netz będzie obsługiwać wersję 3.6.0 systemu ETCS. Stadler przypomina, że Guardia została dopuszczona do eksploatacji w Szwajcarii, Niemczech, Polsce, na Węgrzech, w Słowenii i w Holandii.

– Jesteśmy bardzo dumni z obsługi tego przyszłościowego zamówienia dla Deutsche Bahn. Decyzja ta odzwierciedla zaufanie do rozwiązania Guardia firmy Stadler, które zostało przetestowane podczas projektu pilotażowego. Poprzez doposażenie w pojazdy do utrzymania infrastruktury i obsługi torów, wnosimy ważny wkład w cyfryzację niemieckiej sieci kolejowej – powiedział Marc Trippel, szef oddziału signalingu w Stadlerze.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony