Partnerzy serwisu:

Stadler dostarczy Szwecji wąskotorowe pociągi. Pokonał m. in. Pesę

Łukasz Pastor 26.08.2016 238

Stadler dostarczy Szwecji wąskotorowe pociągi. Pokonał m. in. Pesę
Fot. Holger.Ellgaard, lic. CCA 3.0/ Wikimedia Commons
Komisja transportu dla regionu sztokholmskiego rozstrzygnęła przetarg na dostawę 22 wąskotorowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi aglomeracyjnej kolei Roslagsbanan. Szacowany koszt kontraktu to równowartość ok. 212 mln euro.
Firma Stadler pokonała w przetargu Bombardiera, CAF, Pesę i firmę Vossloh. Dostawy pociągów X15P mają rozpocząć się w roku 2020, a pierwsze mają obsługiwać linię rok później. Kontrakt ma za zadanie zwiększyć liczbę pociągów. Dotychczasowy tabor został dostarczony przez firmę ABB w latach 1988 - 1995. Nowe pociągi o rozstawie kół 891 mm będą miały po 60 m długości i będą zestawione z trzech członów. Na pokładzie każdego pociągu znajdzie się miejsce dla 300 pasażerów, w tym 150 miejsc siedzących. Pociągi będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na pokładzie znajdzie się też miejsce na rowery i wózki dziecięce.

Zakup pociągów to część projektu, którego celem jest zwiększenie przepustowości linii Roslagsbanan. Cały projekt zostanie zrealizowany do roku 2023. Umożliwi on kursowanie składów w godzinach szczytu co 10 minut. - Inwestowanie w nowe pociągi jest dla nas niezbędne, by pociągi mogły kursować częściej - podkreśla Caroline Ottosson z Storstockholms Lokaltrafik - organizatora transportu w regionie sztokholmskim. Kontrakt zawiera zapis o możliwości rozszerzenia zamówienia o kolejnych 45 pociągów.

Na kolej Roslagsbanan składają się trzy linie: 27, 18 i 19. Łączy ona centrum z północnymi i wschodnimi dzielnicami stolicy Szwecji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony