Partnerzy serwisu:

Stadler dostarczy piętrowe Kissy dla DB Regio

Michał Szymajda 05.06.2019 327

Stadler dostarczy piętrowe Kissy dla DB Regio
Fot. Stadler Rail
Stadler wygrał przetarg na dostawę 18 piętrowych zespołów trakcyjnych dla Deutsche Bahn. Właśnie podpisano umowę na dostawę pociągów, które zobaczymy w ruchu w północnych Niemczech już za 3 lata.
18 piętrowych ezt Kiss, kosztować będzie 220 milionów euro. Pojazdy o długości 106 metrów będą czteroczłonowe, pozwolą na przewóz do 880 pasażerów, z których 405 zajmie miejsca siedzące. Regionalne pociągi będą miały przedziały pierwszej klasy, w której będzie 38 miejsc, w układzie 2+1, z większą przestrzenią na nogi. Kissy wyposażone będą w nowoczesny system klimatyzacyjny, system informacji pasażerskiej z możliwością oznaczenia rezerwowanych miejsc oraz pokładowy internet. W czterech członach pociągów, na dolnym pokładzie, zmieści się aż do 36 rowerów lub nawet kilkanaście wózków dziecięcych lub inwalidzkich. Tutaj także znajdzie się toaleta przygotowana do obsługi osób na wózkach.

Kissy, które będą poruszać się z prędkością maksymalną do 160 km/h, będą kursować w regionie Szlezwik – Holsztyn. Możliwe będzie ich zestawianie w trakcji potrójnej. Będą dostarczane systematycznie latem 2022 roku, a po wykonaniu wszelkich niezbędnych testów i certyfikacji, zostaną wprowadzone do rozkładu jazdy od grudnia 2022 roku. Zostaną wyprodukowane w berlińskim zakładzie w Pankow.

W Niemczech Kissy można obecnie zobaczyć w barwach przewoźnika ODEG w rejonie Berlina, a także w barwach WestfalenBahn w Hanowerze i okolicach. Ostatnio takie pociągi kupiły także Koleje Słoweńskie oraz Węgrzy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony