Partnerzy serwisu:

Stadler dostarczy 64 Flirty dla S-Bahn Hannover

Michał Szymajda 15.11.2018 84

Stadler dostarczy 64 Flirty dla S-Bahn Hannover
Fot. Stadler
Transdev GmbH wygrał ogólnoeuropejski przetarg na obsługę szybkiej kolei miejskiej S-Bahn Hannover. Z końcem 2021 r. spółka zależna Transdev Nordwestbahn przejmie eksploatację szybkiej kolei miejskiej na dwunastu liniach wokół stolicy Dolnej Saksonii. Poza 13 istniejącymi już pojazdami będzie ona korzystać z 64 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Flirta.
Wartość zamówienia na zakup pojazdów to około 320 milionów euro. Transdev będzie tym samym dysponować w Niemczech taborem łącznie 100 pojazdów Flirt w różnych konfiguracjach i z różnym wyposażeniem.

Trójczłonowe pociągi dla szybkiej kolei miejskiej S-Bahn Hannover o długości 68 metrów będą posiadać osiem par drzwi umożliwiających sprawną wymianę pasażerów. W monitorowanej strefie pasażerskiej przewidziano 397 miejsc, w tym 180 siedzących. Zespoły trakcyjne będą bez stopni na całej długości i będą wyposażone w toaletę przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach. W obszernych strefach wielofunkcyjnych będzie można przewieźć do dwunastu rowerów, przewidziano także miejsce na duże bagaże i wózki dziecięce. Pojazdy są wyposażone w gniazda do ładowania rowerów elektrycznych i miejsca dla wózków inwalidzkich zgodnie z TSI PRM. Nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz pokładowe wyposażenie WLAN zapewni dostęp do aktualnych informacji na temat podróży. Pojazdy będą poruszać się z prędkością maksymalną 160 km/h.

– Zamówienie to jest potwierdzeniem tego, że Flirty, z możliwością elastycznego dostosowania do potrzeb klienta, oferują najnowocześniejszą technologię, bogate wyposażenie wnętrza, oraz wysoki komfort podróży – powiedział Thomas Ahlburg, prezes zarządu Grupy Stadler.

– Wygrana przetargu na obsługę S-Bahn Hannover jest wyjątkowym sukcesem i największym kontraktem w historii naszego przedsiębiorstwa. Zrobimy wszystko, aby ten ważny projekt zakończył się sukcesem. Częścią jego realizacji jest zakup nowych, komfortowych pojazdów Flirt. Będzie to dla klientów zauważalna poprawa jakości systemu szybkiej kolei miejskiej – powiedział Dr Tobias Heinemann, prezes Transdevu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony