Partnerzy serwisu:

Stadler dostarczy 60 kolejnych piętrowych Kissów do Szwajcarii

Michał Szymajda 21.04.2021 2k

Stadler dostarczy 60 kolejnych piętrowych Kissów do Szwajcarii
Kiss w Zurychufot. M. Szymajda
Koleje Szwajcarskie zwiększyło zamówienie skierowane do Stadlera. SBB kupi 60 kolejnych piętrowych zestawów Kiss za kwotę 1,3 miliarda franków szwajcarskich.
Pociągi będą kursowały w ramach siatki połączeń międzyregionalnych. SBB, realizując opcję zakupową na 60 kolejnych pojazdów, będzie miało do dyspozycji łącznie 129 Kissów. W SBB jeździ już bowiem 69 Kissów, z których 19 pracuje na sieci kolei aglomeracyjnej w Zurychu, a 50 obsługuje połączenia InterRegio. Były dostarczane w latach 2012-2016.

Główną przyczyną zakupu jest chęć dostosowania całej floty pojazdów używanych przez Koleje Szwajcarskie do wymogu równego dostępu do środków transportu przez niepełnosprawnych. Zapisano to w specjalnej ustawie (BehiG). Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mają mieć pełen dostęp do stacji i pociągów z końcem 2023 roku. Wtedy też pierwsze Kissy z nowej partii wejdą do ruchu. SBB zamówiło 60 kolejnych międzyregionalnych pociągów za około 1,3 miliarda CHF. 

Nowe Kissy osiągną prędkość maksymalną 160 km/h, będą mogły poruszać się w trakcji wielokrotnej. Będą miały 150 m i zabiorą na pokład 466 pasażerów na miejscach siedzących. Będą oczywiście wyposażone w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej, klimatyzację, znajdzie się w nich dużo miejsc na rowery.

W Szwajcarii trwa także konkurs ofert na dostawę 200 jednopoziomowych ezt. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony