Partnerzy serwisu:

Stadler dostarczy 20 dodatkowych pociągów dla słynnych Kolei Retyckich

Jakub Madrjas 13.06.2020 2,3k

arrow
arrow
Stadler dostarczy 20 dodatkowych pociągów dla słynnych Kolei Retyckich
fot. Koleje Retyckie
Stadler dostarczy 20 dodatkowych pociągów dla słynnych Kolei Retyckich
Stadler dostarczy 20 dodatkowych pociągów dla słynnych Kolei Retyckich
Koleje Retyckie (RhB) zamówią 20 dodatkowych pociągów "Capricorn" o wartości 172,9 mln franków szwajcarskich w Stadlerze. To realizacja opcji zapisanej w zamówieniu z 2016 roku.
W ramach nowej "Strategii 2030" RhB zamówi dodatkowe pociągi "Capricorn" (ang. koziorożec) w firmie Stadler. Już w 2016 roku RhB zamówił 36 pociągów (początkowo 27 składów), co było wówczas największym zakupem taboru w jego historii. Aby kontynuować modernizację i ujednolicenie swojego taboru, RhB zamawia obecnie 20 dodatkowych "koziorożców" o wartości 172,9 mln franków szwajcarskich - to w przeliczeniu 720 mln złotych.

Pociągi czteroczłonowe są eksploatowane w sieci wąskotorowej RhB w szwajcarskim kantonie Gryzonia. Ich maksymalna prędkość wynosi 120 kilometrów na godzinę. Każdy pociąg ma 76,4 metra długości i oferuje 164 miejsca, z czego 35 w pierwszej klasie. Widok z kabiny maszynisty jest transmitowany do strefy pasażerskiej.

Pociągi "Capricorn" składają się z dwóch niezależnych jednostek, dzielonych w trasie - dzięki temu mogą obsłużyć dwa miejsca docelowe . Podczas podróży powrotnej w przeciwnym kierunku, obie części są ponownie połączone. Takie działanie umożliwia półgodzinny cykl na linii jednotorowej pomiędzy Landquart i Klosters bez kosztownej rozbudowy linii. Pociągi są wyposażone w automatyczne sprzęganie

- Koleje Retyckie i firma Stadler współpracują już od dziesięcioleci. Jesteśmy dumni, że zdecydowali się zmodernizować swój tabor dzięki naszym solidnym i wysokiej jakości pociągom i że możemy teraz dostarczyć do Gryzonii łącznie 56 "koziorożców" - mówi Ansgar Brockmeyer, szef sprzedaży w firmie Stadler cytowany w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony