Partnerzy serwisu:

Stadler – ważnym partnerem dla Siedlec

lp, Rynek Kolejowy 01.05.2016 120

Stadler – ważnym partnerem dla Siedlec
Fot. Stadler
To jeden z największych pracodawców w mieście. Od 2007 roku firma Stadler inwestuje na terenie Siedlec. Tutaj powstały pociągi na polski rynek, ale mnóstwo składów wyprodukowanych zostało w ramach kontraktów zagranicznych. Ulokowanie zakładu w mieście daje pracę kilkuset mieszkańcom regionu, a to cieszy lokalne samorządy. – Nie zaskakuje mnie, że Stadler jest w Siedlcach – przyznaje wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki.
– To miasto kolejarskie, o wieloletnich tradycjach. A kolejowe tradycje mamy w Siedlcach choćby z racji tego, że jesteśmy położeni przy tak ważnej magistrali kolejowej – zaznacza wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki. – Po minionych okresach pozostała w Siedlcach infrastruktura kolejowa. A więc było takie miejsce, którym firma Stadler mogła się zainteresować i w które mogła zainwestować. Wiadomo jednak też, że z drugiej strony miasta o takie inwestycje zabiegają. Dzięki staraniom wielu osób wybór padł na to miasto i to mnie bardzo cieszy – przyznaje wiceprezydent Głowacki.

Na takiej lokalizacji szwajcarskiej firmy korzysta zarówno miasto, jak i gmina Siedlce. – Jest to firma, która ma znaczenie dla całego regionu. W mojej ocenie jest to firma solidna, która zna ważne w prowadzeniu biznesu zasady etyki. Stadler przestrzega wysokich standardów i jest wiarygodnym partnerem. Jako samorząd doceniamy to i traktujemy tę firmę bardzo poważnie – dodaje i zaznacza, że gdy ze strony producenta były potrzeby choćby planistyczne, wówczas samorząd starał się iść na rękę producentowi.

Znaczenie Stadlera dla regionu jest szczególnie ważne w kontekście tworzonych tu miejsc pracy. Zatrudnienie w siedleckim zakładzie wynosi około 700 osób. – A pracują tu nie tylko siedlczanie, lecz także osoby z całego naszego regionu. Pamiętam, gdy na początku Stadler zatrudniał kilkadziesiąt osób. A już w czasie, gdy odbierane były pociągi dla Kolei Mazowieckich, wówczas zatrudnienie znacznie wzrosło. I ciągle rośnie. Stąd znaczenie zakładu ma zasięg regionalny – uważa Głowacki.

Od 2007 roku Stadler konsekwentnie inwestuje w Siedlcach. Od czasu powstania zakładu, hale produkcyjne były już rozbudowywane. Najpierw powiększono zakład w latach 2011 – 2012. Następnie, za kwotę blisko 29 mln zł, producent wykupił dzierżawiony dotychczas grunt o powierzchni blisko 5,5 ha, na którym prowadzi swoją działalność. A w tej chwili trwa kolejna rozbudowa, dzięki której zakład zostanie powiększony o około 6 tys. m2 (do tego powstanie przestrzeń biurowa o powierzchni ponad 2 tys. m2). Tylko w tym roku w zakładzie powstanie około 90 pociągów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony