Partnerzy serwisu:

Stacje Wodzisław Śl. i Olza w pełni funkcjonalne od lipca

Łukasz Kuś 27.06.2016 496

Stacje Wodzisław Śl. i Olza w pełni funkcjonalne od lipca
fot. ZDG TOR
Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły odbiory eksploatacyjne na zmodernizowanych stacjach Wodzisław Śląski i Olza. Stacje mają być w pełni funkcjonalne na początku lipca.
Ruch pociągów osobowych na linii kolejowej 158 na odcinku Wodzisław Śląski – Chałupki został przywrócony w grudniu 2015 r. Z powodu niewykonania w terminie wszystkich prac na towarowej części stacji Wodzisław na linii tej obowiązują ograniczenia w ruchu, które przez długi czas przyczyniały się do opóźnień.

Wykonawcy modernizacji linii kolejowej 158 spierają się o to, kto ponosi winę za zatory płatnicze i opóźnienie, o czym pisaliśmy więcej na Rynku Kolejowym TUTAJ.

Jak na poinformował przedstawiciel PLK prace na stacjach Wodzisław Śląskich i Chałupki zostały ukończone. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły odbiory eksploatacyjne na stacji Wodzisław Śląski w dniu 24 czerwca 2016 r., natomiast na stacji Olza 27 czerwca 2016 r.

– Stacja Wodzisław Śląski powinna być w pełni funkcjonalna w pierwszych dniach lipca 2016 r. Odbiory w stacji Olza powinny zakończyć się do 10 lipca 2016 r. Koszenie trawy oraz opryski na części towarowej stacji Wodzisław Śląski, mogą zostać wykonane po zakończeniu odbiorów i przejęciu terenu stacji od wykonawcy przez zarządcę infrastruktury – powiedział Jacek Karniewski z PKP PLK SA.

Niedawno władze Wodzisławia Śląskiego ogłosiły przetarg na kompleksową modernizację dworca kolejowego. Więcej o tej inwestycji pisał portal Transport-publiczny.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony