Partnerzy serwisu:

Stację Gdańsk Główny czeka remont

Martyn Janduła 20.01.2017 239

Stację Gdańsk Główny czeka remont
Gdańsk Głównyfot. Martyn Janduła
PKP PLK ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych na stacji Gdańsk Główny. Według założeń, poprawić ma się stan infrastruktury kolejowej, a wraz za nim, wygoda obsługi pasażerów. Do remontu idzie także jeden peron wraz ze schodami. Projekt stara się o dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Przedmiotem ogłoszonego przez PKP PLK zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na stacji Gdańsk Główny. Odbywać ma się to w ramach projektu POIiŚ pod tytułem „Poprawa stanu technicznego infrastruktury i obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap II Gdańsk Główny”.

Prace obejmą między innymi nawierzchnię i podtorze, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, urządzenia i systemy telekomunikacyjne, sieć trakcyjną, urządzenia i układy elektroenergetyki do 1 kV, przejazdy, perony, sieci wodno-kanalizacyjne oraz obiekty inżynieryjne.

Szacowana wartość projektu to 58 mln zł brutto. W ramach zamówienia zamawiający zleci także dodatkowe zadania. Dotyczą one przebudowy płyty stropowej w przejściu podziemnym dla pieszych w km 0,100 linii 202 i dobudowy w tym miejscu dwóch biegów jednokierunkowych schodów ruchomych. W zadaniu znalazła się również przebudowa istniejących schodów stałych z budową nowego szybu windowego i montażem windy w przejściu podziemnym dla pieszych oraz przebudowy tras kablowych.

Okres realizacji określono na 34 miesiące. Projekt ubiega się o finansowanie ze środków UE w ramach projektu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jednym z kryteriów oceny przetargowej jest cena – 60%, termin wykonania zamówienia – 20% oraz okres gwarancji – 20%. Termin składania ofert ustalono do 1 marca 2017 roku do godz. 10.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony